Будування веранди своїми руками

Август 13, 2015 – 13:15

Веранда до будинку - це дуже багатофункціональне приміщення. В основному його застосовують як літню прибудову, а якщо веранда утеплена, то можна застосувати її як додаткову кімнату.

У нас вы сможете заказать и купить доску в харькове по самой выгодной цене.

Крім збільшення корисних площ, веранда надає несподіваний колорит зовнішньому фасаду будинку. У порівнянні з будівлею будинку, веранда не потребує багато зусиль і часу, як і обробка веранди всередині, і ця будова можливо побудувати своїми руками, без залучення фахівців.
Щоб споруда прибудови не приносила мук, необхідно дотримуватися простих правил. Каркас веранди краще зробити з дерев'яних брусів - це і дешевше і не вимагає особливих навичок.
Фундамент веранди необхідно зробити загальним з фундаментом будинку, а якщо ви робите прибудову веранди набагато пізніше, ніж сам будинок, то необхідно постаратися зробити його максимум монолітним або вдаватися до варіанту стовпчастого фундаменту.
Матеріали та інструменти
Будь споруди починаються з проекту, потрібно скласти креслення майбутньої веранди на папері. Потім розраховують кількість матеріалу, яка потрібна для будівництва.
Фундамент під веранду
Стовпчастий фундамент вважається придатним для споруди веранди, особливо якщо веранда будується набагато пізніше будівництва будинку. По всій площі споруди прокопують квадратні ями шириною 250-300 мм і глибиною не менше 1 м. Можна перед цим пробурити буром і потім розрівняти стінки лопатою.
На дні ями викладають піщану подушку висотою 20-25 см, якщо грунт піщаний, то необхідно насипати щебінки і залити все бітумом. Потім готують з цементу і піску бетонний розчин і заливають до рівня землі.
Після того, як застигне розчин, на бетонні стовпи укладають цеглу, при цьому витримують рівень горизонту. Стовпи потрібно розрахувати, щоб рівень підлоги був нижче статі будинки на 15-20 сантиметрів по всій площі веранди, між землею і підлогою насипають шар керамзиту, щоб уберегти будову від вологи. Після того, як застиг розчин можна приступити до монтажу каркасу.
Установка каркаса
На першій стадії спорудження каркаса роблять нижню обв'язку. На стовпи фундаменту кладуть брус, кути потрібно з'єднати в «півдерева», застосовуючи прямий замок.
Можна з'єднати їх цвяхами на сто мм, але краще просвердлити наскрізний отвір діаметром 10-12 міліметрів і забити в них шипи.
По всій довжині нижньої обв'язки вирубують або видовбують пази під лаги, на які потім треба постелити підлогу. На відстані 50-60 сантиметрів по всій підставі видовбують пази 50 на 50 на 50 мм під шипи стійок.
На брусі стійок вирубують шип той же розмір (шип повинен входити в паз з «натягом»). Монтують стійки, витримуючи вертикальність за будівельним рівнем, і скріплюють їх додатково цвяхами і скобами.
Під час монтажу стійок між ними встановлюють поперечний брус (підвіконна балка), який закріплюють за допомогою шипів. Він не тільки є опорою вікна, але й надає жорсткості каркасу і будовою в цілому.
На верхній частині стійок монтується верхня обв'язка, також за допомогою шпильок, цвяхів і скоб. У ній видовбуються пази під крокви. Кінці крокв закріплюють за допомогою цвяхів і шипів до горизонтального брусу - «прогону». Висоту розраховують так, щоб покрівля впритул заходила під скат даху будинку. Крайні до стіни будинку стійки кріпляться за допомогою анкерів.
Зведення стін
Обшивають стіни від нижньої обв'язки до підвіконної балки тільки з лицьового боку, т. К. Веранда є літнім приміщенням і не потребує утеплення. Обшивають її зазвичай листами ДСП, вагонної дошкою, а іноді і простими дерев'яними щитами.
Якщо веранду передбачається використовувати і в холодну пору, то перш ніж обшити веранду всередині, між зовнішньою обшивкою і внутрішньою обробкою можна покласти утеплювач. Ще один варіант обшивки стін. На стійках з внутрішньої сторони веранди вирізують паз глибиною 20-25 мм, розраховуючи щоб ДСП або щит стали посередині. Встановлюють матеріал обшивки і кріплять з внутрішньої сторони брусом 20х20 мм, закріплюючи його цвяхами.

Монтаж даху і підлоги
Дах на веранді краще робити односхилої і пологішій, ніж покрівля основної будівлі. На крокви монтується щільна обрешетка, її можна зробити і з необрізної дошки, щоб здешевити кошторис будівництва. На обрешітку настилається руберойд або інший під покрівельний матеріал. Закріплюємо його за допомогою цвяхів і настилаємо покрівлю, бажано з того ж матеріалу, що і дах будинку. Можна між руберойдом і покрівлею додатково укласти волого або теплоізоляційний матеріал, це вбереже приміщення і матеріал споруди від вогкості. На лаги прибивають обрізну дошку товщиною 30-40 мм, оброблену антисептиком, щоб уберегти підлогу від впливу вологи і перепадів температур. Потім ці дошки можна пофарбувати або настелити на них підлогове покриття - лінолеум, наприклад.
Монтаж вікон і дверей
Вікна монтують між підвіконної балкою і верхньою обв'язкою. За рівнем акуратно встановлюють віконний блок і закріплюють його клинами або цвяхами. Щілини між віконним блоком і стійками і обв'язкою конопатят клоччям, яка потім закриється лиштвою. Потім у нього встановлюють раму та склять. Це стосується дерев'яних вікон, пластикові і розсувні вікна для веранди встановлюють відповідно до технології їх монтажу. В залишений при монтажі каркаса дверний отвір встановлюють дверну коробку. Спочатку її кріплять двома верхніми анкерами, витримуючи за рівнем горизонтальність порога за будівельним рівнем, потім закріплюють нижні анкери, витримуючи вертикальність стійок дверної коробки. У коробці вирізують пази під петлі і замок і навішують двері. Місце установки дверей залежить від особливостей приміщення і навколишнього ландшафту. Поставити її можна з будь-якого боку веранди, це залежить від міркувань зручності і бажань господарів.
Кілька корисних порад
Веранду краще не закріплювати до основної будівлі з двох причин: 1. Фундамент будинку та прибудови матиме неоднакову просідання і при жорсткому кріпленні до основної будівлі веранду може «повести». При різній просідання будівель можуть, звичайно, утворитися щілини між будинками, але їх буде легко запінити. 2. Це вигідно і з юридичного боку. Якщо річна прибудова не закріплена до будинку, вона вважається окремо стоїть будівлею, і проект потрібно буде оформляти тільки на неї. Інакше доведеться переробляти проект всього будинку. Якщо основна будівля з цегли, то між стіною будинку і прилеглої до нього стіні прибудови потрібно прокласти Влагоізоляціонний матеріал, щоб уберегти матеріал каркаса і стіни веранди від викривлення. Для обігріву дерев'яної веранди в період осінніх заморозків можна використовувати простий електрообігрівач, цим продовжуючи термін використання цього приміщення. Тільки дотримуйтесь правил електричної безпеки.

Похожие статьи:

  1. Будинок з газобетону своїми руками
  2. Встановити вікно своїми руками
  3. Будуємо басейн своїми руками
  4. Будинок з цегли своїми руками
  5. Будівництво будинків із цегли
  6. Будуємо басейн своїми руками