Економічні проекти вузьких будинків невеликої площі i весільний салон Cherry

Март 13, 2016 – 19:16

Проекти невеликих будинків, особливо проекти вузьких будинків невеликої площі вимагають до себе уважного ставлення архітектора, так як тут накладається відразу два обмеження: по площі забудови і по геометрії будинку, обумовленою формою ділянки. Чи можливо додати ще й обмеження по вартості, щоб проект будинку для вузької ділянки при реалізації був би мінімально витратним?

Хочете бути найкрасивішою нареченою, весільний салон Cherry пропонує широкий вибір оригінальних суконь.

В принципі, перший критерій зменшення вартості будівництва у нас при таких вимогах вже має місце: чим менше будинок, тим він дешевше, тому проекти невеликих будинків в цій частині вже дозволяють трохи заощадити.

Другий критерій малозатратного будинку - компактність: чим меншу площу матимуть зовнішні стіни, огороджувальні внутрішній простір будинку від вулиці, тим менше будуть витрати на опалення, тим простіше буде розводка комунікаційних систем. І ось тут проекти вузьких будинків стають проблемними, оскільки периметр квадрата завжди менше, ніж периметр прямокутника аналогічної площі, тобто проект будинку для вузької ділянки, що має витягнуту геометрію, в будь-якому випадку буде мати більшу площу зовнішніх стін, ніж проект квадратного будинку.

Для прикладу розглянемо невеликий будинок 9 * 9 метрів, площа якого становить відповідно 81 кв.м, а периметр стін 36м. При аналогічній площі проект будинку для вузької ділянки буде прямокутником 7 * 13,5 м, і периметр стін складе вже 41м, що майже на 15% більше, ніж в квадратному будинку.

Але площа зовнішніх стін визначається не тільки периметром будинку, а й його висотою, і це єдиний варіант, де проекти вузьких будинків можуть заощадити за даним критерієм. Звичайно, не треба опускати стелі занадто низько, будинок все ж повинен залишитися комфортним для проживання. Можна обмежитися мінімумом в 2,5 метра або трохи більше, але піднімати стелю на 4 метри точно не варто, якщо мова йде про економічному будинку.


Для зменшення витрат проект будинку для вузької ділянки не повинен мати підвалу або цокольного поверху, облаштування яких відразу збільшить вартість будинку відсотків на 30, так як тут буде мати місце великий обсяг дорогих земляних і бетонних робіт.

І, природно, ціну будівництва багато в чому визначає обраний матеріал для зведення стін. За даним критерієм економія знову ж повинна бути розумною, щоб не було ситуації, як в казці про трьох поросят. За матеріалами для економічного будинку найбільше підходять проекти невеликих будинків з піноблоку, який дозволяє зменшити витрати на утеплення і на будівельні роботи, і при цьому будинок з нього має досить гідними експлуатаційними якостями.
Як бачите, при грамотній економії проекти невеликих будинків в цілому і проекти вузьких будинків малої площі зокрема цілком можуть бути маловитратними в будівництві і експлуатації, при цьому залишаючись цілком комфортними для проживання

Похожие статьи:

  1. Чому проекти будинків з пінобетону настільки популярні?
  2. Чи мають недоліки проекти будинків одноповерхових з мансардою?
  3. Проекти 1 поверхових будинків: особливості проектування
  4. Новітні проекти будинків в середньовічному стилі
  5. Раціональні проекти приватних будинків: важливі дрібниці