Найпростіша технологія будівництва будинків із цегли

Апрель 15, 2015 – 18:45

У нас традиційно вважається, що стіни повинні бути кам'яними і це краще, ніж дерево. Такий підхід йде з досить давніх часів. На Русі цегляний будинок у купця показував, що його достаток набагато вище, ніж у того, чий будинок був дерев'яним.

Технология Умный Дом для владельцев квартир, коттеджей и производств по всей Украине. Без проблем управляйте видеонаблюдением в Вашем доме! Качественно,надежно и доступно.

Проблема, однак, полягає в тому, що в наш час питання енергозбереження стали набагато актуальніше, а цегла - не кращий за теплоізоляційними властивостями матеріал. Щоб будинок зі звичайного повнотілої цегли відповідав сучасним теплоізоляційним нормам, товщина стіни повинна становити близько 2-х метрів, що нереально. А під таку стіну потрібен відповідний фундамент. І протопити такий будинок - непросте завдання: його стіни володіють величезною теплоємністю і будуть дуже довго «вбирати» тепло з повітря і системи опалення, якщо він, наприклад, простояв кілька днів взимку без опалення.

Зараз стіни цегляного будинку - це своєрідний «сендвіч», що має несучий шар з цегли невеликої товщини, а також шари утеплювача, внутрішньої і зовнішньої обробки.


Утеплювати цегляні стіни можна пінопластом або мінеральною ватою. Є ще один чудовий утеплювач, в т.ч. і для цегляних стін - піноскло. Недешевий і зустрічається нечасто, кріпити на стіну його менш зручно, ніж мінвату, але зате практично вічний, і не сідає.

Для зовнішньої обробки будинку часто використовують звичайний цегла, але це не найкраще рішення.

Справа в тому, що звичайний цегла, покладений в якості облицювального, служить набагато менше, тому відірваний від основної стіни, і замерзати і розморожувати взимку йому доводиться набагато частіше, ніж раз на сезон. Звичайний керамічна цегла витримує близько 30 циклів заморожування - відтавання. Лицьова - близько 60. Є і спеціальний обробний, а й грошей він дуже дорогий.

У суцільній стіні з цегли зовнішній шар отримує тепло від більш глибоких шарів і заморожується набагато рідше, ніж при «бутербродної» конструкції стіни.

Облицювання зі звичайної цегли може мати видимі ознаки руйнування вже років через 5.

У цегляних будинків є багато достоїнств, і головні - теплоємність стін, їх паропроникність і довговічність.
Висока теплоємність будинку означає, що коливання температури всередині будинку будуть дуже повільними, тому цегла повільно остигає і повільно нагрівається. Влітку такий будинок довго зберігає прохолоду і часто дозволяє обійтися без кондиціонерів, а взимку - довго зберігає тепло, і топити його можна рідше.

Паропроникність означає, що волога, що виділяється всередині будинку за життя його мешканців (дихання, кухня, ванні), має можливість вбратися в стіни і через них вийти назовні (незначна частина) або всередину, коли вологість повітря в будинку цього зажадає. Таким же властивістю володіють будинку з колоди і бруса, тому говорять, що вони дихають. Це знижує вимоги до системи вентиляції в цегляному будинку і дещо підвищує рівень комфорту.

Є й недоліки:

- Цегляний будинок неможливо побудувати швидко. Будівництво цегляного будинку може затягнутися до 6 місяців. Каркасний будинок в 200м2 ставиться за 3 місяці "під чистову обробку".

- Такий будинок вимагає вельми непростий, нешвидко і, відповідно, недешевої обробки. Зсередини його потрібно обштукатурити і тільки тоді можна буде приступати до чистової обробки - шпаклювати, фарбувати, клеїти шпалери.

- Вимагає постійного опалення взимку. Якщо такий будинок сильно охолоне, то його прогрівання до нормальної температури може легко зайняти кілька тижнів.

Похожие статьи:

  1. Чому популярне будівництво будинків з цегли.
  2. Етапи будівництва будинків із цегли
  3. Вибираємо технологію будівництва будинку