Озеро в ландшафтному дизайні: природне і штучне

Июнь 25, 2015 – 20:26

Вода в дизайні саду, безумовно, бажано. Якщо у вас біля будинку є озеро, або навіть вікна виходять прямо на нього - що ж, прекрасно. Вам залишилося тільки грамотно розпорядитися вашим багатством. Якщо ж ні - не біда, можна самостійно влаштувати щось на зразок озера, болота. Або ж штучного водоспаду. Кому що більше подобається. Можна, загалом, спорудити і фонтанчик на території біля будинку, але це вже менш натуральна форма водойми. Адже навіть в рукотворному праці ми переслідуємо натуральність.

На сайте интернет магазина Вы сможете купить подсветку для фонтана, гарантируется качественность и надежность.

Розглянемо перший варіант - ви щасливий володар «озерного» вигляду. Що з ні робити? По-перше - не чіпайте. Якщо природа створила щось, значить, так тому і бути, міняти самостійно форми озера вкрай небажано. Не рекомендується працювати лопатою і перекопувати берега, мене їх вигини, додаючи нові елемент, яких в помині немає і не було. Чому? Адже, можливо, це поліпшить декоративність озера? Зовсім ні. Навіть якщо озеро здається вам нудним, не поспішайте його шматувати і різати. Така задумка природи, і ваше втручання тільки порушить поєднання природних ліній. Такий дисонанс, не помічений спочатку, згодом обов'язково буде кидатися в очі. І різати їх.
Адже головне достоїнство спокійній озерної гладі - це її безтурботний спокій, спокійний простір. Тут не потрібні хвилі, пристрасті, морські чудовиська. Це простір. Великі розміри озера - це тільки плюс. Звичайно, потрібно періодично зчищати то сміття, яке налетів на прибережну лінію.
Однак, вищесказане не означає, що ви не можете прикрашати ваше озеро. Найефектніший хід - це організація доріжок, стежок, алей, які будуть окільцьовують природна водойма. Доріжки будуть плести свою мережу на різних відстанях від води, або зовсім близько, або далеко, щоб був різний кут огляду, різний ракурс. Також, можна від озера висадити алею, яка буде по прямій або по кривій вести до води, відкриваючи нові види при кожному повороті.
Альтанки, лави, місця відпочинку біля води - найкращий варіант. Особливо там, де хороший берег - гравій, галька, рівний камінь, але не пісок.
Якщо озера ні - то буде придумати щось самостійно. Можна замовити послуги професіоналів і зробити басейн, фонтан, викласти декоративний водоспад, водний каскад - що завгодно. Але от мініатюру озера ви можете спорудити і самі. Це зовсім неважко, за півдня впораєтесь.
Виберіть відповідне місце для ставочка, виройте яму (навіть не яму - вона буде нерівномірно глибока) - а просто зробіть виїмку. Для цього зніміть верхній шар землі (сантиметрів 30, не менше), стежте, щоб разом з ним пішли і всі рослинні рештки - квітки, коріння, листочки. Це потрібно для того, щоб дно майбутнього прудика не намагається прорости.

Таким чином, очистивши дно від форм життя, починайте його застеляти. У два-три шари - поліетиленом. Заздалегідь перевірте, щоб він був новий, а не б / у-шний, без дірок. Зверху постеліть чорний поліетилен. Це потрібно зробити, по-перше, щоб отвори між штучним дном виглядали як чорна водна гладь. А по-друге, щоб не проходило світло. Адже ви не можете виключити наявність насіння в землі, а якщо вони надумають проростати, то шлях буде відрізано, так як чорний колір не пропускає світло.
Тепер, коли підготовка закінчена, можете робити дно - це буде пісок або камені. Камені виглядають, звичайно, ефектні, але можна і комбінувати їх з піском. Що б ви не укладали, обов'язково промийте попередньо. Камінь - кругляк, будь-який інший, гладкий, круглий, або ж щебінь. Підійде і галька. Красиво виглядають кольорові камені.
Тепер - налийте води, можна повністю покрити камені, можна - не до кінця. Краї плівки обов'язково придавите дерном або ж важкими камінчиками. Все, ваш водойму готовий. Коли влітку вони буде підсихати - просто підливайте пару відер води.

Похожие статьи:

  1. Фарбування підлоги з дерева, нового і старого
  2. Червона цегла - особливості виробництва
  3. Вибір оздоблювального матеріалу для стін.
  4. Особливості будинків різних типів