Проекти будинків і котеджів: в чому різниця?

Апрель 15, 2016 – 09:30

Так, власне, ні в чому. Принципової різниці тут немає і бути не може: проекти будинків і котеджів - це проекти індивідуального приватного житла. Але для особливо допитливих любителів посперечатися ми все-таки опишемо специфічні особливості котеджу, порівнюючи їх з поняттям сучасного будинку.

Для поднятия и перемещения груза Вам необходимы стропы купить Вы их сможете на сайте компании Стан-Комплект по доступной цене.

Конструкція
Котедж - це, по суті, одноповерховий будинок, можна з мансардою. Якщо мансарда є, то така, у якій скати покрівлі стосуються міжповерхового перекриття. Хіба це таке вже специфічна відмінність? Ні. Втім, подібні проекти будинків і котеджів в Краснодарі сьогодні вкрай рідкісні, в сучасних проектах мансардний поверх все ж має хоча б невисокі стіни.

Планування
Котедж - це невеликий будинок, і склад приміщень в ньому мінімальний: кухня-їдальня, загальна кімната (вітальня) і спальні. Якщо є мансарда, то спальнях відводять саме її. Як бачимо, нічого особливо специфічного немає у котеджу і тут: звичайні будинки невеликої площі абсолютно такі ж.

Інженерні системи
Природно, проекти будинків і котеджів мають розділи інженерних мереж таких як, опалення, водопостачання, електрику і так далі. Особливість котеджу стосується тільки системи опалення: в первісному розумінні терміна «котедж» опалюватися це споруда повинна каміном, розташованому в центрі будинку. Давайте міркувати.


У сучасному будинку камін у вітальні - аж ніяк не рідкість, проте він не виконує функцій опалювальної системи, а є скоріше атрибутом затишку. Але хіба в тому, що ми сьогодні називаємо «котеджем» немає нормальної системи опалення? Звичайно є.

З цієї точки зору на котеджі більше схожі довоєнні будинки наших бабусь, які дійсно опалювалися піччю в центрі будинку без всяких радіаторів. У сучасних будинках пічне опалення не використовується, отже, жоден сучасний житловий будинок котеджем, за великим рахунком, не є.

Присадибна ділянка
Так, котедж - це будинок обов'язково з присадибною ділянкою. І знову не бачимо ніякої специфіки - все приватні житлові будинки мають присадибні ділянки, навіть в блокованих будинках вони є, нехай і невеликі.

А тепер підіб'ємо підсумок. Якщо строго слідувати визначенням, то класичним котеджем сьогодні можна назвати тільки дачний будиночок і то не кожен. Судіть самі: невелика площа, найпростіша планування, ділянка і навіть камін, який для опалення може використовуватися тільки в дачному будинку - всі ознаки котеджу в споконвічному розумінні цього терміна. Все інше - це будинки, тому ще раз повторимо те, з чого почали: проекти будинків і котеджів в сучасному трактуванні - це одне і те ж.

Похожие статьи:

  1. Проекти Будинків 12 вересня Цеглини
  2. Проекти Будинків Одноповерхові Цегляні
  3. Проекти будинків із цегли двоповерхові
  4. Проекти Будинків з Гаражем з Цеглини