Авангард Майстер

Декабрь 21, 2014 – 17:37

У цій статті ми оглянемо класифікацію сходів за типами, такими як: призначення, матеріали, форми, дизайнерські особливості і т.д.

Призначення сходів

Сходи для приватних будинків і котеджів. Інтер'єрні об'єкти, розміри яких зазвичай диктуються габаритами приміщення і отвору, в яких планується установка сходів, виготовляються в основному з дерева, металу, залізобетону, рідше використовується скло, пластики, натуральний і штучний камінь, а також інші матеріали. Головні вимоги до даного типу сходів: зручність підйому і спуску, оптимальне використання простору, безпека, екологічність. Компанія Авангард Майстер спеціалізується на виготовленні та монтажі сходів й накопичила колосальний досвід у даній сфері.

Сходи для комерційних об'єктів (офіси, магазини) - відрізняються підвищеними вимогами до міцності і зносостійкості, ширина маршів розраховується виходячи з потоку людей, огорожа для таких сходів в більшості випадків виконується з нержавіючої сталі часто з використанням скла. Сходи для багатоповерхових будинків виготовляються із залізобетону й виконують допоміжну функцію по відношенню до ліфтів.

Сходи пожежні та евакуаційні - параметри таких сходів строго регламентовані, залежать від типу будівлі та кількості осіб, які в ньому знаходяться; за подробицями про цей тип сходів радимо звернутися до спеціалізованої літератури.

Сходи горищні - в даний час на ринку широко представлені стандартні горищні сходи, проріз під які має сенс проектувати з урахуванням встановлення готового виробу, оскільки виготовлення подібних сходів на замовлення буде в рази дорожче і на порядок довше, ніж стандартних горищних сходів від відомого бренду з хорошою фурнітурою і гарантією.

Матеріали сходів для приватних будинків

Сходи з дерева (самонесучі) - самий підходящий для котеджу тип сходів. У каркасний будинок, будинок з клеєного бруса, оциліндрованої або рубленої колоди неможливо встановити сходи з бетону і досить проблематично зварити металокаркас. Дерев'яні сходи можна замовити на сайті amaister.com.ua як у Львові, так і в інших містах Західної України. Такі сходи монтуються після чистової обробки, що дозволяє ідеально розрахувати конструкцію, максимально враховуючи геометричні розміри та всі побажання замовників. Деревина є натуральним матеріалом, тому при використанні якісних клеїв і лаків можна добитися екологічної чистоти та безпеки виробів з дерева. В обробці сучасних дерев'яних сходів широко використовуються емалі і патини, різні ефекти і декоративні покриття. Скрипи сходів, що виникають при терті дерев'яних деталей один до одного, запобігають проклеюванням всіх елементів в момент монтажу, а також дотриманням правильного температурного і вологісного режиму в процесі експлуатації.

Сходи із залізобетону або металу під облицювання - найбільш міцний варіант сходів, які проектуються і виготовляються в процесі будівництва. Використовуються для підйому матеріалів під час опоряджувальних робіт. Такі конструкції дуже складно піддаються коригуванню, тому необхідний правильний розрахунок і точне виконання з урахуванням всіх наступних змін, у тому числі потрібно врахувати обробку підлог і товщину облицювання ступенів для отримання в результаті однакових кроків підйому. Бетонні сходи облицьовуються деревом або каменем, рідше керамічною плиткою, паркетом, ковроліном. В якості огорожі широко використовується дерево і художня ковка.

Сходи на видимому металокаркасі - виглядають сучасно і легко й за рахунок високої міцності металу несучі частини можна робити мінімального розміру. Забарвлення металокаркасу порошковою фарбою або автоемаллю дозволяє вписати такі сходи в інтер'єр дворівневої квартири або модного котеджу. Сходинки для таких сходів виконують зі скла, дерева, натурального або штучного каменю; в огорожах використовується нержавіюча сталь і скло.

Форми сходів

Маршові сходи - до цього типу належить переважна більшість всіх сходів, які, в свою чергу, поділяються на кілька підтипів:

Прямі - найбільш прості та зручні конструкції, часто прикрашаються запрошувальними ступенями.

Поворотні з майданчиками - зазвичай Г- або П-подібної конструкції, відрізняються строгістю і прямолінійністю форм.

Поворотні з забіжними ступенями - за інших рівних умов дозволяють домогтися більш зручного кроку, за рахунок раціонального використання простору. До цього типу належать так звані "сходи на хвилеподібному каркасі", майже всі щаблі яких є забіжними - дуже зручні і стильні конструкції, що володіють додатковими перевагами в порівнянні зі звичайними поворотними сходами, такими як можливість установки без опорних стовпів.

Гвинтові сходи - сходи, які в плані представляють із себе коло або його сектор, займають мінімум місця. Найменш зручний тип сходів, відповідний, в основному, для горищ, підвалів та інших рідко використовуваних приміщень.

Віялові сходи (сходи на вигнутому каркасі) - найбільш складні в проектуванні і виробництві конструкції. Дозволяють втілити будь-які фантазії дизайнера. Найдорожчі (внаслідок великої трудо- і матеріаломісткості) і вимогливі до простору вироби. У виготовленні таких сходів немає обмежень за матеріалами і дизайном. Термін виготовлення складних проектів в компанії Авангард Майстер становить від двох місяців з моменту закінчення усіх замірів та узгоджень, тому рекомендується подбати про замовлення заздалегідь.

Стилі сходів

Сходи класичного стилю. Класика - "вічний" стиль, який не набридне і не вийде з моди, відрізняється симетричністю форм і використанням натуральних матеріалів. Класичний стиль підходить людям, що живуть для себе, а не на показ.

Сходи в стилі хай-тек - відрізняються сучасним, часто навіть футуристичним дизайном, створюються із застосуванням високих технологій, інноваційного обладнання та матеріалів. Для виготовлення використовуються різні метали, скло, пластики. Освітлення сходів вирішується за допомогою вбудованого підсвічування.

Сходи в стилі ампір - чудернацькі, розкішні, часто прикрашені різьбленням і позолотою вироби. Підходять до помпезних інтер'єрів.

Еклектика (змішання стилів) - вимушено найпоширеніший стиль не тільки в сходах, а й в інтер'єрах, а за великим рахунком і в будівництві взагалі.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо міжкімнатні двері в домашній кабінет
  2. Як вибрати місце для сходів на другий поверх
  3. Вибираємо стрічку для крапельного поливу