дизайн

Ноябрь 27, 2014 – 12:57

Дачна ділянка... краса! Після міського пилу і суєти так хочеться відволіктися і відпочити. Ковтнути свіжого повітря, розім'ятися на грядках, ввечері спорудити шашличок, а на ранок, солодко потягнувшись, пробігтися босоніж по садових доріжках. Стоп! А з чого зроблені ваші доріжки? Якщо вони взагалі з чогось зроблені, а не являють собою звичайну утоптану стежку. Але це ж зовсім незручно. А давайте ми з вами зробимо їх гладенькими, зручними і красивими? А для цього використовуємо бруківку. Її ще називають тротуарною плиткою, що ж - і так можна.

Укладка бруківки

До речі, бруківкою можна мостити не тільки садові доріжки, але й майданчики для відпочинку, під'їзд до гаража; можна окультурити нею містечко поруч з басейном, покласти навколо будь-якої дачної споруди: тераси, альтанки, ґаночка та інших будівель. Згідно з порадами компанії ГрандБрук з її багаторічним досвідом, можна навіть бордюри для квітників з бруківки зробити або оконтурити садові скульптури. Різноманіття видів, форм і забарвлень сучасної бруківки просто вражає! Ви можете вибрати будь-яку бруківку на ваш смак. А ось зі схемою укладання необхідно визначитися заздалегідь.

Як красиво викласти бруківку?

Основних видів укладання бруківки всього три: дугастими, довільно і укладання правильними рядками, а от їх підвидів - маса. Тут є де розвернутися: можна викласти красиву плитку «віялом», кругом, «лускою», в шаховому порядку, «косичкою», «ялинкою» і так далі. А деякі естети укладають бруківку у вигляді рослинного або квіткового принта, арабської в'язі, сюрреалістичних і космічних сюжетів чи іншого красивого орнаменту. Фантазуйте і ви! Адже таку корисну справу, як укладання бруківки своїми руками, можна перетворити на справжнісіньку творчість.

Яку бруківку вибрати?

Після того як ви визначитеся, який малюнок хочете бачити під своїми ногами, виберіть відповідний тип і розмір бруківки. Наприклад, якщо ви станете викладати невеликий орнаментальний візерунок, вам знадобиться колота або пилено-колота бруківка неправильної форми невеликого розміру: 5 × 5 × 3 см або 7 × 7 × 5 см. Якщо бажаєте покласти простий геометричний візерунок, можна вибрати бруківку з клінкерної цегли розміром 20 × 10 × 4.5 см. А якщо ви - прихильник природного стилю в ландшафтному дизайні, розгляньте варіанти бруківки з натурального каменю (пісковику, граніту, алевроліту та інших) або з більш дешевого штучного каменю.

Технологія укладання бруківки

У такій справі, як укладання бруківки технологія дуже важлива: від її дотримання залежить довговічність і краса майбутнього майданчика. І основна умова якісного укладання - ретельна підготовка основи. Землю добре вирівнюють, прибираючи великі камені і коріння рослин; ямки і вибоїни засипають, а потім добре вирівняну поверхню утрамбовують пневматичним або електричним трамбуванням. Як правило, у багатьох дачників виникають проблеми: де взяти подібний інструмент? Можна взяти в прокаті, а якщо ні, зробіть трамбування самостійно.

Ручне трамбування бруківки

Першим ділом, візьміть план своєї ділянки, перенесіть його на міліметровий папір і нанесіть на нього ті місця, які станете мостити. Виходячи з площі для мощення, розрахуйте кількість бруківки, додавши до нього 10% на можливий брак. Порахуйте, скільки вам знадобиться щебеню, піску або цементу. Закупіть потрібний матеріал. А роботу з укладання бруківки своїми руками починайте з вкопування кілочків на розміченому місці на відстані 1-1.5 м один від одного. Кілочки скріпіть між собою капроновим шнуром. Грунт виймається на таку глибину, щоб вся поверхня брукованої ділянки - з урахуванням «підстилки» з піску, гравію або цементу і висоти самого бруска - вийшла на потрібний вам рівень. Він може бути рівним рівню землі або трохи вище, але, у жодному разі, не нижче - інакше на незамощених дільницях буде накопичуватися вода після дощів.


Вириту під укладання бруківки підставу можна засипати піском або гравієм. Якщо грунт щільний, то в якості «підстилки» можна використовувати пісок шаром 5-20 см, а якщо грунт пухкий, то краще засипати «підстилку» гравієм на висоту 10-15 см. Шар гравію чи піску теж слід ущільнити вібротрамбовочною установкою. Взагалі, фахівці радять навіть на щільних грунтах під шар піску укладати щебінь, щоб плитка згодом не деформувалася. Для ділянок зі складним рельєфом використовується цементування або бетонування. Якщо надумаєте робити цементування, візьміть 3 частини дрібного піску на 1 частина цементу. Висота цементної «подушки» повинна бути 4-5 см. Для більшої міцності мощення можна використовувати тришарове покриття підстави: гравій + пісок + цемент, попередньо покривши грунт геотекстилем.

Бордюр надає мощенню якусь завершеність. В якості бордюру можна використовувати бруківку більшого розміру, ніж та, якою ви мостите ділянку, або застосувати спеціальні, вже готові бордюри для будівництва. Якщо ви бажаєте оконтурити замощені ділянки бордюром (наприклад - при мощенні садової доріжки), то вздовж капронового шнура прорийте додаткову траншею. Підготуйте цементний розчин. Неприпустимо заливати цементом всю траншею відразу, частина його просто висохне, тому підливайте цемент в траншею у міру установки бордюру. Ребро бордюру повинно стикатися з натягнутим капроновим шнуром, а кожний наступний елемент повинен впритул примикати до попереднього. Для цих цілей скористайтеся спеціальним гумовим молотком і акуратно підбивайте бордюр так, як вам потрібно. Для створення більш міцного бордюру використовуйте обрізну дошку, яку спочатку потрібно закріпити в траншеї, а після, впритул до неї, зміцнювати бордюрную плитку.

Похожие статьи:

  1. Як укріпити береги водойми на ділянці
  2. Як легко вибрати пластикові вікна для будинку
  3. Перепланування однокімнатної квартири