Вибір і покупка приватного будинку або дачі: недоліки цегельних будинків

Ноябрь 6, 2015 – 14:46

Коли мова заходить про придбання приватного заміського будинку, уява більшості людей автоматично малює їм стереотип у вигляді облицьованих красивим декоративним цеглою цегляних ж стін на кам'яному фундаменті під шиферної або черепичним дахом. Безперечно, грамотно спроектований і побудований цегляний будинок прослужить господарям вірою і правдою багато десятків, а то й сотню років, при цьому його стіни будуть вимагати мінімальних зусиль з ремонту та догляду.

Якщо Вам необхідні гроші, на сайті helpmoney.com.ua Вам допоможуть оформити кредит швидко і надійно.

Однак задамося питанням: чи в усіх ситуаціях варто віддати перевагу цегляний будинок будинкам з інших будівельних матеріалів? Які реальні недоліки пропонованих до продажу будинків (як нових, так і побудованих якийсь час назад) з різних видів цегли? Відповіді на наведені питання і будуть розглянуті нижче в цій статті.

По-перше, будинок навіть з сучасного пустотілого або пористого цегли все одно дуже важкий, для своєї надійності і довговічності він вимагає дуже якісного і грамотно армованого (читай - вельми дорогого) фундаменту, створюючи на останній максимальне навантаження. Проблемний ж фундамент під цегляним будинком практично неремонтопрігоден (точніше, вартість його капітального ремонту буде порівнянна з вартістю заливки нового фундаменту, складаючи приблизно чверть або третина від вартості зведення нового такого ж будинку).

Тому, вибираючи цегляний будинок без досвідченого будівельного фахівця, вкрай високий ризик помилитися, тим більше що на ринку постійно присутній величезна маса будинків, спочатку будувалися не "для себе", а "на продаж" або з метою вкласти у що завгодно стрімко знецінюються гроші ( тобто з придбаних з нагоди і в поспіху будматеріалів невідомого походження і якості). Ризик того, що при цьому не дотримувалися правильні технології заливки фундаменту і кладки стін, просто величезний.

По-друге, монолітна цегляна стіна без додаткового утеплення володіє дуже посередніми теплозберігаючими характеристиками. Частково вирішити цю проблему покликані сучасні технології кладки стін з якісного пористого або пустотілого керамічної цегли (т.зв. теплої кераміки), а також різні види ефективною (наприклад, т.зв. колодцевой) кладки з утеплювачем або повітряним прошарком.

Однак будинків, побудованих за такими технологіями, у продажу одиниці, а ціна їх запредельна. Звичайна ж стіна з типового монолітного цегли, щоб володіти мало-мальськи прийнятними теплоізоляційними властивостями, в середній смузі повинна мати товщину як мінімум 540 мм (в дві цеглини з розширеними швами), а в більш північних регіонах - і того більше. Більш тонкі стіни будуть вимагати вельми серйозних витрат на додаткове утеплення або ж надмірних витрат на опалення будинку. Крім цього, цегляна будівля володіє великою тепловою інерцією (попросту кажучи, дуже довго прогрівається), тому вдома з цегли погано підходять для періодичного проживання в холодну пору року.

Далі, при зведенні цегляних стін у забудовника як ніде більше велика спокуса заощадити на оплаті дуже недешевого праці кваліфікованого муляра. Тому кладка стін цегляних будинків дуже часто буває недбалої, нерівною, з перекосами, поганим заповненням швів розчином, неприпустимим використанням цегельного бою і недотриманням навіть елементарних правил перев'язки (мовляв, запасу міцності навіть у неякісної цегляної кладки все одно вистачить з лишком). Все це потім ховається під шаром облицювальної цегли, штукатуркою, декоративною плиткою або сайдингом.

По-четверте, необхідно розуміти, що біла силікатна цегла, настільки улюблений сільськими забудовниками на протязі ось вже багатьох десятків років, насправді крихкий, дуже боїться вологи і зовсім не призначена для основної кладки капітальних стін. Його доля - виключно зовнішня декоративне облицювання (і то лише в тих випадках, коли є можливість забезпечити хороший захист зовнішніх стін будинку від атмосферної вологи). Багато ж будинки, побудовані в сільській та дачної місцевості протягом останніх п'ятдесяти років, викладені з цієї цегли практично цілком.


Нічим не оброблена зовні гола цегляна стіна теж не дуже любить вологу і часті цикли заморозки-розморожування. Звичайна цегла невисокої якості витримує за своє життя лише 35-40 таких циклів, середньої якості - 50-60 (тут доречно згадати, скільки приблизно відлиг припадає на одну зиму в останні пару десятиліть кліматичної плутанини). На це число дуже сильно впливає і згадане якість цегляної кладки (в першу чергу - якість розшивки зовнішніх швів, в яких накопичується і замерзає волога).

Нарешті, як зовнішня, так і внутрішня обробка цегляних стін - дуже трудомісткий процес, що включає такі нетривіальні роботи, як згадана вище розшивання швів, зовнішня штукатурка, вирівнювання, шпаклювання та обштукатурювання стін зсередини під поклейку шпалер, обшивка деревом або сайдингом і т.п.

Таким чином, ретельно зваживши важливість кожного пункту з наведеного вище списку, покупець зможе прийняти для себе однозначне рішення: чи варто купувати цегляний будинок (і якщо так, то чому приділити головну увагу при покупці) або ж віддати перевагу будинкам із стінами з альтернативних матеріалів ( різних видів колод і бруса, піно-і газоблоків, каркасним будівлям і т.п.).

Похожие статьи:

  1. Проекти приватних одноповерхових цегляних будинків
  2. Оригінальні проекти будівництва нових цегляних будинків
  3. Сайдинг - практична оздоблення фасаду для цегельних будинків