Як робиться електропроводка в будинку своїми руками

Октябрь 30, 2017 – 11:08

Наявність в будинку електричної мережі, на сьогоднішній день є невід'ємним атрибутом інженерно-технічних систем, адже практично всі побутові прилади зав'язані на використанні зазначеного енергетичного ресурсу. Тому створення надійної, функціональної, довговічною електричної розводки держава приділяє величезну увагу не тільки в момент зведення будинку, а й в період його експлуатації (пов'язано з необхідністю заміни електропроводки через 20-25 років).

Заказать и купить Трансформаторы вы можете на сайте нашей компании, специалисты проконсультируют и помогут сделать выбор.

Однак перед тим як приступати до енергопостачання об'єкта нерухомості слід врахувати ряд дуже важливих факторів.

Підготовчі операції

По-перше, виконана електропроводка в будинку своїми руками може бути тільки при наявності у виконавця відповідної кваліфікації і теоретичної підготовки, так як неправильно виконана електропроводка в будинку може стати причиною серйозних проблем, а в деяких випадках викликати і летальний результат.

По-друге, перед тим як зробити електропроводку слід чітко розуміти, що реалізовуватися зазначена процедура повинна в комплексі, будучи попереднім етапом оздоблювальних заходів. А здійснюватися дана операція повинна відразу для всього будинку, так як поетапний монтаж електропроводки обов'язково буде пов'язаний з появою додаткового сміття при оснащенні суміжних кімнат і ймовірністю пошкодження вже змонтованих ділянок (для під'єднання шлейфу).

Третім, і, мабуть, самим відповідальним заходом при монтажі електричної проводки вважається складання ескізного плану, на якому буде потрібно вказати місця розташування основних електроспоживачів і на підставі отриманих даних розробити схему прокладки комунікацій. При плануванні слід діяти таким чином, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження по всій мережі.

Безумовно, це може бути реалізовано різними методами: з покомнатно поділом силових груп, з розбивкою ліній в залежності від типу споживачів або будь-яким іншим способом, але найголовніше, на що необхідно звертати увагу, це те щоб на одній лінії максимальне навантаження не перевищувала 5 кВт.

До того ж, зазначений документ повинен регламентувати місця прокладки кабелів і установку основних електроприладів (розетки, вимикачі, прилади обліку), що дозволить не тільки полегшити виконання монтажних робіт, а й стане непоганою підмогою при подальшому проведенні ремонтних дій. 

Похожие статьи:

  1. Автоматичний полив ділянки - своїми руками
  2. Робимо освітлення доріжок у саду своїми руками
  3. Фундамент для цегляного будинку своїми руками