Яку породу слід заводити?

Октябрь 25, 2017 – 11:09

Рентабельність господарства безпосередньо залежить від обраної породи або кросу (складного гібрида). Для кожних конкретних умов цей вибір буде своїм. На щастя, можливих варіантів зараз прідостаточно і для розведення на м'ясо, і на шкурки, і на пух. Я вже не кажу про декоративних кроликах. Про те, як вибирати конкретну породу, ми вже говорили. Повторюватися не буду, частково торкнуся питання в організаційному плані. Але в будь-якому випадку раджу починати з чистопородних особин. Оновлювати стадо свіжою кров'ю потрібно так само кроликами чистої породи, а ще краще - елітними. Не йдіть на поводу продавця, який скаже, що гібриди краще ростуть і розмножуються. Починати з хаосу і невизначеності генотипу, та ще не маючи досвіду, дуже ризиковано і швидше це закінчиться невдачею. Націлившись на якусь породу, ретельно вивчіть її особливості, параметри і зовнішні ознаки.

Вы можете кролика рекс купить у нас по выгодной цене.

Колись найпопулярнішими на фермах і подвір'ях вважалися кролики м'ясо-шкуркових порід. Потрібно мати на увазі, що при їх виведенні упор робився, в тому числі, і на якість хутра, нехай навіть і з деяким збитком по м'ясу. Тому, якщо ви не є завзятим шкурковіком, то краще зупинитися, наприклад, на каліфорнійців, бургундцями, НЗБ, НЗК, Хіплюсах. У цих порід і гібридів ворс не дуже який, зате вони швидко ростуть, менше споживають кормів на одиницю приросту, а співвідношення ваги тушки і живої ваги досягає 65%. Практика показує, що звірята досить добре адаптувалися в середній смузі, спокійно переносять помірну спеку і морози.

Любителям великих порід так само наданий широкий вибір. Тут дилема, як правило в тому, чи заводити вітчизняних велетнів або привізних бельгійської Фландрії, німецьких Різен, Строкача, Баранов? Наші трохи поступаються в розмірах, зате більше адаптовані до морозів, різноманітним кормів, краще розмножуються. Крім того, вартість їх придбання мало не напорядок менше. Це означає, що питання по чергової планової заміни самця або самки племінного стада буде вирішуватися легше. І не тільки через ціни, а й доступності вибору. Іншими словами, перш, ніж визначитися з породою, потрібно промоніторити ринок, по можливості знайти регіональне товариство кролівників, уточнити, які породи доступні у вашому регіоні, яких кроликів більше розводять. Це важливо і для тих, хто сам хоче стати заводчиком і торгувати племінним поголів'ям. Якщо ж в перспективі хочете поставляти м'ясо в торговельну мережу, дуже важливо знати кон'юнктуру ринку, його вимоги. Наприклад, часто є обмеження по мінімальній вазі тушки.

Зараз, у зв'язку з дорожнечею племінного матеріалу, кормів, вакцин, ліків, різних пристосувань і з огляду на великі ризики заняття кролівництвом, все більше людей переходить на самі невибагливі породи або точніше сказати безпородних тварин. Звичайно, параметри таких кроликів помітно поступаються, зате виживаність їх істотно вище, практично не хворіють, розмножуються прекрасно, їдять все без розбору, навіть гілки і солому. Помісні руді кролики найбільш підходять для початківців кролівників. З огляду на сказане, з ними найкраще осягати ази діяльності, отримувати дорогоцінний досвід. Можна, звичайно прикупити красеня - іноземця, тисяч так за 20, а потім вимушено забити і продати м'ясо за 500 ре. Статистика, в тому числі і зібрана мною, чітко свідчить, що з кожних 5-ти початківців кролівників, 4 закінчують даний бізнес після 2-х років. Одна допущена помилка часто призводить до повного розчарування розпочатим заняттям. Особливо видно перевага беспородніков при розведенні ямним методом. Викопаний котлован швидко перетворюється в обжитий рай з численними норами і кишать в них Вухань. Чи не якістю, то кількістю можна відповісти на виклики, що виникли.

Якщо ви вже маєте хорошу школу фермера-тваринника, вирішите вкласти кошти в обладнання господарства мініферм, повністю уніфікованими клітинами з незамерзаючими автопоїлками, бункерних годівницями, навісними матковими відділеннями з підігрівом, змінними статями, витяжною вентиляцією та іншими наворотами, то звичайно, можна задуматися і про елітних породах. Напевно ви вже чули про чудо-кроликах акселератів Михайлова. Ще більше перспектив надають мініферми з постійним мікрокліматом. Наприклад, з'являється можливість штучного запліднення, а значить співвідношення самців і самок змінюється до 1:20, все кролематки практично одночасно народжують по 10-12 малюків-клонів. Всі заходи з очищення та знезараження проводяться в масштабі всієї ферми. Планові поголовні вакцинації легше планувати і проводити.

Перш, ніж вкладатися в покупку, гарненько вивчіть ознаки обраної породи, щоб не бути обдуреними. Для кожної з них можна знайти докладний опис і не тільки по фарбуванню вовни, а й по статурі, формі вух, і навіть кольором кігтів. Завжди потрібно пам'ятати, що під виглядом чистопородного кролика можуть підсунути помісь або гібрид з тієї ж забарвленням. Тут вже грає роль репутація продавця, наявність документа, виданого на племзаводі або фермі, таврування вух. Для карликових кроликів обов'язкові документи, що підтверджують родовід і без якої такий кролик втрачає будь-яку цінність.

Похожие статьи:

  1. Економічний газобетон
  2. Як робиться цоколь
  3. Який гіпсокартон вибрати
  4. Як вибрати Піноплекс?
  5. Як вибрати теплову завісу?