Будуємо басейн своїми руками

Сентябрь 9, 2016 – 19:33

З незапам'ятних часів вода сприймалася чистої стихією, що змиває всяку скверну. Водні процедури ставилися до найбільш ефективних засобів оздоровлення організму, відновлення сил, підвищення життєвого тонусу людини. Басейн вважається підтвердженням високого соціального статусу і успіху в житті. І сьогодні власник басейну сприймається як символ престижу, аристократичного смаку і тяги до нестандартних рішень життєвого простору. Створення власного моря - хіба це не втілення бажання людини правити світом ?! Якщо і ви відчули в собі силу для приборкання водної стихії, вам напевно припаде до душі задум про створення басейну в своєму будинку. Подаруйте собі легкість, радість, спокій, блаженство від зіткнення з простором води! Плавання в басейні допоможе вам по-справжньому розслабитися, відчути енергію стихії води, віддати їй всю напругу, тривоги. Вода дозволяє сповільнитися і відчути ритм своєї природи.

Качественное Оборудование для бассейнов, которое с экономит ваше время и деньги.

Розташування басейну
Насамперед потрібно визначитися з місцем розташування водойми, а зробити це необхідно ще на етапі проектування котеджу. Є два основні варіанти: в саду і в інтер'єрі.
Відзначимо деякі переваги садового басейну:
можливість побудувати басейн більшого розміру;
будівництво значно дешевше;
немає необхідності в системах вентиляції і пароулавліванія.

Само собою, експлуатація відкритого басейну вельми обмежена. Хоча фахівці вважають, що якщо влаштувати систему підігріву води, можна насолоджуватися плаванням на свіжому повітрі до пізньої осені. Басейнами на відкритому повітрі вже обзавелися багато власників заміських котеджів.

Вибираючи місце для басейну на присадибній ділянці, зверніть увагу на те, щоб в воду не падало листя з найближчих дерев. Можна розташувати басейн під навісом, однак існують і інші варіанти вирішення цієї проблеми. Наприклад, установка пластикового павільйону. Конструкція напрямних профілів дозволяє легко зрушувати і розсовувати сегменти навіть одній людині.

Всі секції оброблені за спеціальною технологією No Drop, завдяки якій краплі дощу зовні і конденсат з внутрішньої сторони не залишаються на поверхні. Це робить стіни павільйону прозорими в будь-яку погоду і при будь-якої вологості. Іншим варіантом покриття для басейнів може стати спеціальна плівка Ізосолар, яка оснащена повітряними камерами.

Покриття укладається на дзеркало води камерами вниз (до води). Таким чином сонячне проміння нагріває повітря в камерах плівки, і при циркуляції води в басейні відбувається передача тепла від повітряних камер до води. Жалюзійні покриття - ще одні варіант покриття для басейнів, яке характеризуються тривалим терміном служби, міцністю і легкістю в управлінні. В цьому випадку не потрібно складати покриття або крутити ручку, досить просто одного натискання кнопки.

Необхідно пам'ятати, що правильно вибране покриття не тільки захистить ваш басейн від забруднень, але і заощадить енергію, а також знизить випаровування води і скоротить витрати на опалення басейну.

Переваги басейну в інтер'єрі:
можливість використання в будь-який час;
більш просте обслуговування;
не потрібна підготовка до зимівлі.

Басейн в будинку обмежений його площею і вимагає більш ретельного пристрою, що, відповідно, робить цей варіант більш дорогим. Домашній басейн зручно поєднати з сауною, душовою і кімнатою відпочинку.

Розмір має значення
Чим більше басейн, тим він комфортніше і дорожче. Визначення розмірів вимагає компромісного рішення. Ті, хто має намір лише «плескатися» в басейні, можуть обмежитися розміром 4-5 м і глибиною 1,2 м. Якщо ж ви збираєтеся повноцінно плавати і тренуватися, не має сенсу будувати або купувати басейн довжиною менш 6-7 м.


Придбання чаші довжиною більше 10-12 м, на думку фахівців, є недоцільним через різке зростання витрат при незначному збільшенні споживчої цінності. Ширина басейну зазвичай дорівнює половині його довжини. У багатьох після відвідування спортивних басейнів складається враження, що глибина басейну повинна бути близько 2 м. Однак поглиблювати басейн навіть дорожче, ніж розширювати його, а ось переваги великої глибини сумнівні. Для плавання цілком достатньо глибини 1,2 - 1,5 м.

форма басейну
Природно, басейн не обов'язково повинен мати стандартну прямокутну форму. Дизайнери пропонують відмовитися від стереотипів і радять активно використовувати такі форми чаш:
прямокутні
овальні
з римськими сходами
у вигляді нирки
круглі
восьмигранні

Басейни з вигнутими формами вимагають спеціального рішення проблеми впуску води, їхня будівля складніше.

Похожие статьи:

  1. Цегляний будинок своїми руками
  2. Будування веранди своїми руками
  3. Будинок з цегли своїми руками