Самостійний ремонт ванної кімнати

Апрель 10, 2016 – 16:09

Ванна кімната - це невелике, але дуже важливе приміщення в квартирі, тому на кількох квадратних метрах необхідно розмістити сантехніку, меблі і навіть побутову техніку. І при цьому, щоб там було красиво і зручно.

Купить водяной полотенцесушитель из нержавеющей стали для ванной комнаты Вы сможете здесь по очень выгодной цене.

Ремонт ванної кімнати своїми руками може включати в себе наступні операції:
заміну ванни
сантехнічні роботи
обробку ванної кімнати плиткою та іншими матеріалами
ремонт суміщеного з ванною санвузла
установку душової кабіни

Ряд інших дій, що залежать від конфігурації ванної кімнати, її оснащення, розмірів, а також побажань господарів.

Ванні кімнати бувають різні: великі і маленькі, роздільні і суміщені, з великою кількістю меблів і сантехніки і з мінімумом необхідних речей, але їх об'єднує одна ідея. Для багатьох з нас ванна - це одне з найбільш позитивних місць в квартирі.

Вранці вона дарує заряд бадьорості і додає сил, розслаблююча ванна ввечері, дозволяє зібратися з думками, проаналізувати минулий день і просто відпочити. Ванна допомагає створити настрій, позитивно впливає на самопочуття і стан здоров'я. Але позитивні емоції викликає перебування в красивій ванній кімнаті, тому її ремонт та оздоблення дуже важливі, і підійти до цього процесу необхідно вкрай серйозно.
Важливі частини ремонту

Зробити ремонт у ванній можна без особливих проблем, якщо дотримуватися послідовність дій. Крім того, це одна з найбільш значущих кімнат, так як без функціонування ванної проживання в квартирі стає неможливим. Готуючись до ремонту санвузла, слід враховувати дві особливості: дизайн і безпеку.

Тільки ретельно продуманий дизайн дозволить створити у ванній по-справжньому затишну, теплу атмосферу.

Ванна - це саме інтимне місце в будинку, де людина приводить себе в порядок, займається особистою гігієною і розслабляється, приймаючи ванну. Тому і до дизайну цієї кімнати пред'являються найвищі вимоги.


Турбота про безпеку включає в себе не тільки турботу про безпеку господарів квартири, але і турботу про безпеку їх сусідів. Ремонт ванної кімнати своїми руками повинен бути виконаний так, щоб виключити варіант затоплення або замикання проводки.

Ремонтні роботи краще почати з розробки ескізу. На ньому необхідно зазначити не тільки розташування ванній, раковини, пральної машини або інших предметів першої необхідності, але і позначити розводки сантехнічних і водопровідних труб і місця прокладки електропроводки. Якщо ви самостійно затіяли капітальний ремонт санвузла, то наступним кроком стане демонтаж ванною і унітазу і підготовка робочої поверхні стін (демонтаж плитки, шпаклівка і вирівнювання).

Далі, відповідно до затвердженого ескізу, проводиться заміна труб і рушникосушки і прокладка електропроводки. Багато хто забуває про таку важливу складову частини ремонту санвузла, як установка системи вентиляції. Щоб захистити себе від можливих проблем з сусідами знизу і уникнути затоплення, під час ремонту необхідно провести гідроізоляцію і стяжку підлоги.

Решта видів робіт по ремонту кімнати більш очевидні. Це, перш за все, облицювання плиткою стін і підлоги. Облицювання плиткою вимагає спеціальних навичок, тому облицювання плиткою краще доручити майстрові, ніж зіпсувати матеріал самому. Далі за планом слід установка сантехніки і побутової техніки, монтаж різних поличок і шафок, дзеркал і всіляких аксесуарів. Пам'ятайте, що кожна деталь - від ванній до мильниці повинна бути витримана в певному, обраному вами стилі. Тільки тоді ремонт кімнати вдасться, а результат дозволить зробити ванну кімнату улюбленим місцем відпочинку і релаксації. Останнім кроком на шляху до фіналу ремонту стане установка дверей.

Цілком очевидно, що більшість з перерахованих вище робіт можна виконати самостійно, або довірити всю роботу майстрам.


Рекомендації по ремонту або обробці ванної
Якщо ви робите комплексний ремонт квартири, ми рекомендуємо залишити ремонт і обробку ванної кімнати на останню чергу. Це пов'язано з тим, що загальний ремонт інших кімнат, використання різних будівельних матеріалів, необхідність мити інструмент, як правило дає значні забруднення. Тому фактично після комплексного квартирного ремонту ванна кімната може понести «втрати».

Ось деякі з порад:
Застрахуйте себе від частих засмічень. Якщо на етапі планування нових труб при проведенні сантехнічних відразу передбачити правіільний ухил труб, а також уникнути горизонтального вигину стояка, ви значно зменшите вірогідність виникнення засмічення.
Пам'ятайте - льон - як і раніше один з кращих ущільнювачів! Не нехтуйте традиційним льоном при герметизації різьблення - розширюючись під впливом вологи він надійно захистить різьблення від протікання. Тонко скрутіть лляне волокно і покладіть вздовж різьблення, при необхідності скористайтеся фумлентой як допоміжним матеріалом.
Будьте завбачливі. При монтажі екрану під ванною під ванну обов'язково подумайте про доступ до зливу води. Це помітно полегшить вам життя при необхідності подальшого дрібного ремонту.
Використовуйте правильні матеріали. Не забувайте, що ванна кімната - це місце з агресивною, вологим середовищем. Використання правильних матеріалів в конструкціях і обшивці ванної кімнати дозволить вам після ремонту ванної багато років не мати проблем з її експлуатацією.

Вибирайте рушникосушки з нержавіючої сталі, а не латунні. Використовуйте тільки металевий каркас для вологостійкого гіпсокартону, металевий рейковий стелю.

Двері, наличники ми рекомендуємо використовувати з натурального дерева.
Тепер ви розібралися в питанні як зробити ремонт у ванній.

Похожие статьи:

  1. Натяжні стелі в зал і кімнати
  2. Як вибрати плитку в ванну кімнату?
  3. Самостійна заміна електропроводки
  4. Секрети зонування ванної кімнати
  5. ​З чого почати ремонт ванної кімнати