Як вибрати місце для сходів на другий поверх

Март 7, 2018 – 09:40

Розташування сходів, що ведуть на другий поверх, найчастіше планують на етапі проектування будівлі. Вибір місця залежить від архітектурних особливостей будинку, планування першого і другого поверхів. Відповідно до цих особливостями, а також з урахуванням побажань власників будинку, підбирається відповідний конструктивний тип сходів. А вже виходячи з параметрів сходової конструкції уточнюється місце розташування і розраховується необхідна площа.

У нас продажа техпластин происхдит по выгодной цене.

Загальні принципи планування

Сходи у двоповерховому будинку призначена для комфортного і безпечного переміщення людей з одного поверху на інший. Тому конструкція повинна відповідати двом основним вимогам: комфорт і безпеку. Відповідно до цього планується і розміщення сходового прольоту.

Ідеальний варіант розміщення - коли сходи не заважає пересуванню людей на поверсі, а також забезпечує зручний підйом і спуск. Причому, вона повинна бути однаково доступна і дітям, і дорослим (включаючи літніх). Для цього передбачається достатній по ширині отвір, розраховується оптимальна висота і глибина ступенів. Якщо передбачається користуватися сходами в щоденному режимі, краще зробити її не дуже крутий - інакше підніматися і спускатися буде важко.

Якщо у вас великий котедж з просторим холом, встановити сходи не складе труднощів. Коли вільного місця в надлишку, можна облаштувати досить широкий отвір і спроектувати таку сходову конструкцію, яка стане справжньою окрасою і візитною карткою будинку. Часто сходи на другий поверх розташовується в центрі холу. А ось якщо ви плануєте зробити підйом біля стіни, краще посунути сходинки ближче до одного з кутів.

Найчастіше місця в будинку, скоріше, недостатньо, ніж в надлишку, і отвір між поверхами - досить скромний. Проблема вирішується або укорочуванням несучих балок перекриттів (якщо вони заважають збільшити отвір), або використанням забежних сходинок. Тут ми підійшли безпосередньо до вибору конструктивного виконання сходи.

Вибір місця відповідно до конструкції сходів

Існує кілька конструктивних типів сходів. У кожного з них є свої плюси і мінуси, а також певні особливості розміщення.

Найбільш популярні такі сходи для будинку :

маршові;

на больцах;

гвинтові.

Розглянемо кожен вид окремо.

маршові конструкції

Маршові сходи - класична конструкція, яка складається з одного або двох прямих прольотів. Кожен проліт - це дві паралельні балки (як правило, з дерева), до яких зверху жорстко кріпляться ступені. Марші переважно розташовуються під кутом до 45 градусів по відношенню до підлоги. Більш крутий сходами користуватися незручно і важко.

З огляду на рекомендовану ширину маршу (80 см) і максимально можливий кут нахилу в 45 градусів, отримуємо, що мінімальна площа, яку може займати П-образна маршова конструкція - 1,6 м2. Якщо ви хочете зробити сходи менш крутий, будьте готові до збільшення займаної нею площі (ширина залишається незмінною, а довжина збільшується).

Конструкції «на больцах»

Сходи на больцах - різновид маршових конструкцій. Відмінність полягає в тому, що ступені кріпляться не до несучих балок, а безпосередньо до однієї з несучих стін. Таким чином, цей варіант передбачає розміщення біля зовнішньої стіни будинку.

При влаштуванні підйому з больцами можна заощадити на перилах (обладнується тільки одна сторона - ліва або права). Відповідно, сходовий марш стає трохи вже - на 10-15 см. У той же час, доведеться подбати про надійне жорсткому кріпленні ступенів до стіни.

Гвинтові сходова конструкція

Мабуть, саме компактне рішення - гвинтові сходи. Її рекомендується використовувати в умовах максимального дефіциту простору. Вона, дійсно, займає мінімум місця, хоча і вважається менш зручною, в порівнянні з класичним маршовим варіантом.

Гвинтові конструкція встановлюється на центральній опорі (з дерева або металу), на якій міцно фіксуються ступені, розташовані віялом. У такій конструкції проступи нагадують трикутник з закругленими вершинами. До підстав трикутників кріпляться стійки спіралеподібного поручня. Щоб вмістити таку драбинку в будинку, досить виділити невеликий квадрат, в який впишеться діаметр сходової клітки. Місце розташування - будь-яке, на вибір господаря (в центрі, біля стіни або в кутку).

Розрахунки займаної площі

Спланувати кручені сходи в будинку досить легко - просто виберіть потрібне місце і окресліть квадрат по колу сходової клітки. Однак на практиці гвинтові драбинки використовуються рідко, частіше - для підйому на мансардний поверх або для спуску в підвальну частину будівлі. У більшості випадків для з'єднання першого і другого поверхів будинку використовується класичне рішення на несучих балках або ступені на бильцях.

З метою економії простору два марші одних сходів, як правило, розташовуються у вигляді букви П. Це дозволяє скоротити займану площу без істотного збільшення кута підйому (оптимально - 30 градусів). Щоб уточнити кількість ступенів, висоту першого поверху ділять на висоту однієї сходинки (зазвичай - 17-18 см). Потім отримане значення множать на глибину одного ступеня (25 см). Отриману загальну довжину слід розділити на два (якщо П-подібна конструкція) і додати до неї довжину майданчика між маршами.

Місце під сходами теж можна використовувати!

Не варто думати, що зайнята сходами площа завжди пропадає марно. Якщо правильно спланувати місце розташування конструкції, можна з користю задіяти простір під сходами. Правда, зробити це вдасться лише у випадку з довгим прямим маршем або при наявності достатньої майданчиком між прольотами.

Існує два способи облаштування простору під сходами:

закритий;

відкритий.

Закритий спосіб - традиційне рішення. В цьому випадку простір під маршем закривається перегородкою (наприклад, гіпсокартоном). Додатково може встановлюватися дверцята, захисна отвір. В отриманому замкнутому приміщенні можна влаштувати комору для компактного зберігання господарського інвентарю, або навіть шафа під взуття і одяг.

Не менш цікавий відкритий спосіб організації простору під сходовою кліткою. Ніякі перегородки в такому випадку не використовуються - у вільній ніші просто поміщається м'який диванчик або навіть встановлюється комп'ютерний стіл з полками. Все залежить від конфігурації першого поверху і ваших індивідуальних потреб.

Похожие статьи:

  1. Як вибрати плитку для підлоги кухні
  2. Як вибрати електричний котел опалення
  3. Як вибрати чохол для мобільного телефону?
  4. Як вибрати стабілізатор напруги для дачі