Як вибрати туристичний рюкзак

Октябрь 2, 2016 – 04:36

Зі складністю вибору рюкзака стикаються багато початківці туристи. Є кілька основних критеріїв, враховуючи які, можна придбати хороший рюкзак. Для різних призначень чуществуют різні рюкзаки: для гірських походів - рюкзак з жорсткою рамою або латами, для водних походів - без жорсткого кракаса, а для велопоходів вибирають велорюкзак на багажник. При виборі рюкзака важливо звернути увагу на наступні характеристики: розмір рюкзака, його конструкцію, тканину, якість, дизайн і колір.

Качественные рюкзаки киев Вы сможете заказать пошив у мастеров.

Розмір
Розмір будь-якого туристичного рюкзака вимірюється в літрах. Є рюкзаки об'ємом 40, 60, 70, 80, 90 літрів. Для туристичного походу, який планується на кілька днів, досить буде 40-літрового рюкзака. Чим триваліше відпочинок, тим більшого розміру потрібен рюкзак. Його розмір багато в чому залежить від кількості речей, необхідних в поході. Всі вони повинні поміститися усередині. Для походів в складних умовах (сходження в гори, спуски по гірських річках) потрібно спеціальне спорядження, яке також необхідно упакувати в рюкзак. Тому і обсяг повинен бути відповідним.

Форма рюкзака
У спеціалізованих магазинах представлено три види рюкзаків:
Каркасні рюкзаки набули найбільшого поширення. Вони зручні і практичні, так як каркас розташований в зоні спини. При цьому каркасні рюкзаки мають полегшену конструкцію, що важливо в піших походах на далекі відстані.
М'які рюкзаки - найлегші, так як вони безкаркасні. Перевагою таких моделей є доступна вартість.
Станкові рюкзаки візуально нагадують мішок, закріплений на жорсткій рамі. За рахунок рами вага рюкзака збільшується, але саме ці моделі вважаються найбільш довговічними в експлуатації.


Тканина
Раніше переважна більшість рюкзаків виготовлялося з брезенту або матеріалу, що використовується для пошиву тентів. Сьогодні естетика має таке ж значення, як і якість рюкзака. Багато виробників використовують для пошиття рюкзаків кордура. Цей синтетичний матеріал відрізняється високою стійкістю до навантажень, довго не зношується, не промокає, не схильний до гниття. Бажано звертати увагу і на матеріал, який використовується з внутрішньої сторони. Краще, щоб він був вологостійким і «дихаючим», що гарантує сухість речей навіть в сиру погоду.

Додаткові елементи
Наявність додаткових кишень для зберігання корисних дрібниць, зручність лямок, їх розташування, регульована система кріплень - ці незначні на перший погляд деталі визначають якість рюкзака і зручність його використання. Регульовані кріплення дають можливість зафіксувати рюкзак в тому положенні, яке оптимально відповідає зростанню туриста. М'які лямки не натирають шкіру, що особливо важливо в жарку погоду. Від якості швів залежить термін експлуатації рюкзака: чим міцніше з'єднання, тим вони надійніші, можуть витримати більшу вагу. Досвідчені туристи рекомендують обов'язково приміряти рюкзак, перш ніж його купувати. Найкраще приміряти рюкзак з вантажем, щоб відчути його «в справі». Адже порожній рюкзак не дасть того навантаження, яка буде в поході. Остаточний вибір на користь конкретної моделі слід робити лише тоді, коли рюкзак підходить користувачеві за всіма параметрами.

Похожие статьи:

  1. Як вибрати плитку в ванну?
  2. Як вибрати тренажерний зал?
  3. Як вибрати газонну траву
  4. Як вибрати душову систему
  5. Як вибрати теплову завісу?