Будинок з каменю. Переваги й недоліки

Май 5, 2016 – 16:38

Будь-який будинок завжди ґрунтується на незмінних трьох елементах: фундаменті, стінах і даху.
Це такі частини будинку, без яких використання споруди стає абсолютно неможливим. Зараз ви дізнаєтеся саме про стінах, споруджених з каменю. Камінь як матеріал для будівництва зараз використовується досить часто. І це може бути навіть не природний камінь, тому що найбільшу популярність зараз мають камені штучного походження (це можуть бути деякі типи цегли, керамічний камінь). Але все це маловажно, тому що ми хочемо зосередити свою увагу на головних плюси і мінуси, які властиві для всіх видів каменю: і природного, і іскусственного.Первое, що потрібно від матеріалу, з якого зроблені стіни, це висока надійність. Будинки з каменю цілком відповідають таким критерієм, вони відрізняються феноменальною довговічністю, надійністю і дають будівництві не одне десятиліття використання без різних ремонтів і відновлень. Всі ці величезні плюси камінь отримує при самому виготовленні, коли обпалюється, або під час інших технологічних процедур.

Быстрая и качественная установка гбо профессионалами.

Але в такій надійності каменю ховається його важливий мінус. Через свою міцності камінь дуже складно здатний згинатися і, як наслідок цього, на стінах при неправильних навантаженнях можуть з'являтися різноманітні тріщини, вони неглибокі, але все ж це впливає на зовнішній вигляд.

Під час будівництва будинку з каменю, а саме в процесі зміцнення кам'яних конструкцій, архітектор має можливість дати волю своїй фантазії. Велика кількість всіляких розмірів, форми, кольору відкриває величезні простори для творчості. Поєднуючи різноманітні типи каменю, можливо зробити незвичайні і дуже красиві, оригінальні будинки, які будуть гідні назватися твором справжнього мистецтва.

У каменю пориста структура, що і дозволяє підтримувати сприятливий мікроклімат і комфортну температуру всередині будівлі. Стіни можуть «дихати». У разі, якщо матеріалу, які використовується, властива невисока теплопровідність, то виникає «ефект термоса», коли тепло взимку і холодно влітку.


У разі, коли при будівництві стін, ви будете чергувати місцями пухкі шари з щільними, можливо буде досягти високого звукоізоляційного рівня. Шум з навколишнього середовища не буде чути мешканцям цього будинку. Також, всі камені є хорошим вогнетривким матеріалом, що не дасть поширитися пожежі дуже швидко і надасть цим самим додатковий час працівникам пожежної охорони.

Допустимої є також прокладка електропроводки (але обов'язково прихованої).
Через надійності матеріалу, на будинки з каменю можна підчепити різні ліхтарики, ящики для пошти і, уявіть собі, навісні меблі. Стіни точно витримують таке навантаження. Вибір каменю як матеріалу для будинку дає можливість власникам вільно вибрати внутрішню обробку без будь-яких обмежень. У тому випадку, коли для будови стін використовують декоративний цегла, оздоблення зовсім не потрібна, так як стіни і без цього будуть виглядати привабливо.
З найважливіших мінусів варто сказати про те, що камінь коштує недешево, має величезну вагу і дуже погано піддається обробці. Побудувати будинок з каменю - це розкішне і непроста справа. І, як наслідок цього, масове застосування каменю трохи обмежується. Спорудою будинків з каменю займаються великі будівельні організації, які можуть покривати абсолютно всі витрати. Тому квартири в таких будинках обходяться дорого.

Так що, дізнавшись про всі плюси і мінуси будинків з каменю, вирішувати тільки вам займатися подібним будівництвом чи ні.

Похожие статьи:

  1. Будинок з газобетону своїми руками
  2. Цегляний будинок. Переваги і недоліки
  3. Будинок з поромакса або цегли