Цегла - улюблений матеріал для будівництва

Июнь 15, 2015 – 10:24

Качественный и надежный Кирпич Кривой Рог Вы сможете купить по самой выгодной цене.

За фортеці і довговічності з цегляним будинком зрівняється, мабуть, тільки будівля з каменю або залізобетону. Але такі будинки не можуть зрівнятися з цегляною спорудою по затишку - вони будуть надмірно холодними і при цьому можуть обійтися дорожче. Звичайно, і цегельний будинок сьогодні - рішення з неекономічного сегмента ринку, але хіба створення родового гнізда не заслуговує цих витрат? Вартість зведення 1 куб. м прямий цегляної стіни з урахуванням штукатурних робіт складе близько 5000 руб. Але ж правильно зведений і добре доглянутий будинок буде вимагати мінімального догляду і довше обійдеться без капітального ремонту. Щоб побудувати будинок, потрібно розглядати не тільки матеріал стін, але і решта особливості конструкції - від фундаменту до даху.
Основа основ

Будівництво будинку починається з фундаменту. Цегла - щільний і важкий матеріал, тому цегляна споруда важить немало і відбутися легким і мелкозаглубленним стрічковим фундаментом у разі цегляного будинку не вийде. При будь-якому будівництві перед тим як приступити до закладення фундаменту, необхідно провести розвідку грунтів, щоб визначити їх склад та фізико-механічні характеристики. Для цього запрошують фірму, що спеціалізується на проведенні геологічних вишукувань (або більш дешевий варіант - приватника). За результатами аналізів складається карта, яка відображає глибину залягання ґрунтів, їх склад, рівень грунтових вод, наявність підземних водойм і струмків. З цієї карті фахівці проектувальники і визначать, які фундаменти придатні для даного конкретного випадку. Етап геологорозвідки ні в якому разі не можна пропускати, адже від цього залежить фундамент - основа майбутньої споруди, а від його надійності - цілість будівлі в майбутньому. Вартість фундаменту зазвичай становить 20-30% від загальної вартості коробки будинку.

Ці роботи потрібно робити перед розробкою проекту. При проектуванні визначається тип фундаменту, матеріал, з якого його будуть зводити, вид і матеріал стін, перекриттів, покрівельної конструкції, і в кінцевому підсумку вартість будинку. Адже вже у проекті архітектором спільно з інженером-будівельником закладаються не тільки загальний вигляд будинку, але матеріали і технологічні прийоми, від яких залежить вартість зведення споруди. Вартість 1 кв. м цегляного будинку може варіювати від 9000 до 18000 руб., тобто мінімальна ціна будівлі будинку з цегли сьогодні - 9000 руб. за 1 кв. м. При меншій вартості матеріалів якісний цегляний будинок побудувати буде неможливо і він може просто розвалитися.

Перший етап будівництва - це спорудження фундаменту. Його вибирають залежно від ґрунтів і розмірів будинку. Дому без підвалу підійде монолітний або збірний стрічковий фундамент. Він повинен бути або повністю засипаний грунтом (зворотна відсипання), або це буде монолітна плита, що лежить на поверхні підготовленої «подушки». Якщо в будинку передбачається наявність технологічного підпілля, то також вибирається стрічковий фундамент, але зі зворотним відсипанням тільки в підвальній частині. У залишених приміщеннях розміщують опалювальний котел та інше домашнє обладнання. Останній варіант - цегляний будинок з підвалом, використовуваним як додатковий цокольний поверх. У ньому, крім систем опалення, може знайтися місце і для гаража, домашнього кінотеатру, сауни і навіть басейну.

При спорудженні стрічкового фундаменту можна обмежитися збірними конструкціями, що дозволить ще трохи заощадити. Хоча монолітний фундамент, особливо при рухливих грунтах, буде надійніше. Якщо ж у будинку планується підвал, то без монолітного фундаменту не обійтися. При цьому вартість його споруди з повноцінним населеним підвалом може лише ненабагато перевищити вартість стрічкового фундаменту. Адже для стрічкового фундаменту в умовах Північно-Заходу необхідно рити траншеї глибиною 2 м і більше: глибина промерзання близько 1,7 м і подушка з піску і гравію - ще 30 см. Кількість опор, для яких теж потрібно рити додаткові траншеї, залежить від площі будинки. В результаті може виявитися, що повна виїмка грунту по всій площі будинку та спорудження повноцінного підвалу лише ненабагато збільшує вартість робіт, але при цьому власники отримують ще один фактично повноцінний поверх. Сьогоднішні технології дозволяють побудувати монолітний фундамент майже на будь-яких грунтах, питання тільки у вартості робіт. Тому, якщо за розрахунками вартість зведення фундаменту перевищить половину ціни коробки будинку, від житлового підвалу розумніше відмовитися.


При спорудженні монолітного фундаменту викопують котлован, на дні якого роблять піщану, а потім гравійну подушку. Далі заливають вирівнюючий шар бетону (10 см). На нього укладають рулонну гідроізоляцію або розстеляють суцільний гідроізоляційний килим. При укладанні гідроізоляційний матеріал слід випустити за межі підошви фундаменту, потім ці випуски заводять на стіни і зварюють з гідроізоляцією стін. На шар гідроізоляції укладають арматуру з випусками під стіни, після чого заливають бетонну плиту товщиною 20-30 см. Потім встановлюють вертикальну опалубку, всередину якої також укладають арматурний каркас, і відливають стіни фундаменту. Після застигання бетону та зняття опалубки ці стіни покривають шаром гідроізоляції, використовуючи ті ж матеріали, що і під бетонною плитою, і утеплюють. Стіна підвалу може бути не тільки монолітною, а й зібраної з блоків.

Якщо рівень грунтових вод знаходиться вище позначки 3 м, його знижують за рахунок створення дренажної системи. Залюднений підвал у будинку цілком можна розглядати як повноцінний поверх, тому його необхідно добре утеплити і забезпечити гідроізоляцію, особливо якщо там плануються приміщення з високою вологістю, такі як сауна або басейн. Утеплювати стіни краще з внутрішньої сторони. Варіантів утеплення декілька: наприклад, наклеювання із зовнішнього боку плит з екструдованого пінополістиролу або споруда тришарових стін підвалу. У другому випадку в опалубку встановлюють два незалежних каркаса, між якими закладають плиту пінополістиролу. Після цього крізь пінополістирол їх з'єднують горизонтальними арматурними зв'язками і заливають бетоном. Вартість такого рішення виявляється нижче, тому що використовується звичайний, дешевший пінополістирол, а ефект практично такий же, як при зовнішньому утепленні.

Похожие статьи:

  1. Цегляні будинки з мансардою і верандою
  2. Оздоблювальні матеріали для фасадів будинків.
  3. На чому варто заощадити при будівництві
  4. Планування витрат на будівництво
  5. Вибираємо гарну ділянку для будівництва