Професійне створення проекту будинку крок за кроком

Март 2, 2016 – 21:41

Створення проекту будинку - процес і творчий, і технічний одночасно. На те, щоб створити з нуля навіть простий проект будинку 9х9 потрібно не один день. Всю роботу над індивідуальним проектом можна розбити на кілька основних етапів, які описані нижче.

Для различных домашних работ ремонта и строительства Вы можете купить инструмент ryobi, который гарантирует надежность и качественность по выгодной цене.
Постановка задачі
Починається створення проекту будинку в Краснодарі з діалогу замовника і архітектора. На цьому етапі замовник повинен максимально описати свої вимоги до дому:
• з якого матеріалу планується будувати будинок;
• стиль зовнішнього вигляду (тут архітектор може запропонувати варіанти з каталогу, щоб можна було приблизно зорієнтуватися);
• які приміщення обов'язково повинні бути присутніми в будинку, і які бажано додати по можливості;
• яка приблизна площа будинку (тут архітектор може підказати, виходячи із загальноприйнятих норм і складу вашої сім'ї; наприклад проект будинку 9х9 підходить тільки для сім'ї з 3-х чоловік);
• передбачувана поверховість;
• особисті побажання.


Бажано також надати архітекторові інформацію про ділянку і дані геологічних вишукувань, щоб потім не довелося коригувати готовий проект.


Ескізний проект
З огляду на всі побажання і вимоги, викладені на першому етапі, архітектор приступає до самої творчої роботи - моделювання. Саме на цьому етапі архітектор «створює» будинок: моделює його зовнішній вигляд і планування, визначає розташування вікон і балконів, вибирає декоративні елементи і функціональні конструкції будинку.


На даному етапі створення проекту будинку зазвичай ведеться з використанням сучасного програмного забезпечення, і в результаті клієнтові показують 3D-модель його майбутнього житла. 3D-моделювання дозволяє оглянути будинок з усіх боків і навіть «походити» всередині. Іноді після такої «прогулянки» думка про будинок можемо змінитися. Наприклад, спочатку здається, що проект будинку 9х9 занадто маленький, але після віртуальної подорожі виявляється, що місця в ньому цілком достатньо для невеликої сім'ї.


Архітектурно-будівельний проект
Власне, це не проект, а головний розділ проектної документації. Втім, саме цей розділ і називають проектом, тому що саме він дає можливість отримати офіційний дозвіл на будівництво. На цьому етапі створення проекту будинку грунтується вже не на творчості, а на чистій математиці. Саме на цьому етапі складаються докладні креслення всіх конструкцій будинку, складаються специфікації матеріалів, в найдрібніших подробицях позначаються всі вузли будови і їх характеристики.


Архітектурно-будівельний розділ - це найнеобхідніший документ, хоч проект будинку 9х9 складається, хоч проект будинку площею 400 кв.м..

Інженерний проект
Знову ж таки, це не проект, а розділ, точніше сукупність розділів. Створення проекту будинку закінчується проектуванням інженерних мереж і комунікацій, куди входить система опалення, водопостачання та каналізації, вентиляції і кондиціонування електропостачання і так далі. Це не обов'язкові розділи проектної документації на будинок, але бажані. Звичайно, проект будинку 9х9 легко реалізувати і без цього - тут все буде просто. Але коли мова йде про великому будинку в кілька рівнів, інженерні розділи краще все-таки мати.


От і все. На цьому робота над проектом закінчується, і архітектор розлучається з задоволеним клієнтом, який тепер може приступити до будівництва будинку. Співпраця можна продовжити, скориставшись послугою авторського нагляду, але це вже зовсім інша тема.

Похожие статьи:

  1. Проект цегляного будинку з Балконом
  2. Проекти одноповерхових будинків з мансардою
  3. Будівництво приватного будинку. З чого почати?