Варіанти стін будинку з цегли при будівництві

Июнь 7, 2015 – 07:24

Сьогодні будемо вчитися правильно зводити такі стіни. Чому люди воліють робити цегляні будинки? Цегляні будинки традиційно в усі часи, можна назвати одними з найнадійніших будівель.

Из чего делают теплицы подробнее.. Вы сможете узнать на нашем сайте.

Міцні та надійні стіни створюють впевненість, що ваш будинок - ваша фортеця, можливість робити будь-яку конфігурацію стін, гарний зовнішній вигляд, довговічність, різні кольори, перспективне вкладення коштів, негорючість і безліч інших достоїнств.

До того ж, вони володіють дуже хорошою стійкістю. Навіть сама тонка стіна в одну цеглину, здатна нести практично будь-яке навантаження. Цегляні стіни мають необмежений термін служби. Вони можуть стояти «вічно», але тільки за умови хорошого фундаменту і правильної кладці стін будинку з цегли.

Все це схиляє багатьох забудовників на цей вибір. Ще важливий плюс таких будинків - це те, що вони дуже добре зберігають тепло. Взимку в будинку тепло, їли проведено правильне утеплення будинку, а влітку - досить прохолодно. Також, стіни будинку з цегли досить інерційні. Вони довго остигають і довго прогріваються. Тим товщі стіна, тим цей процес довше. Тут є свої плюси і мінуси. Але зараз не про це.

В даний час рідко хто віддає перевагу зводити стіни тільки з цегли. Раніше за нормами вважалося, що стіна завтовшки 510 мм (дві цеглини) відповідає нормам по теплоізоляції для середньої смуги Росії, однак тепер, з урахуванням нових нормативів, цегляна стіна повинна бути товщиною більше 1 м. Звичайно ж, цегла не став гірше зберігати тепло, але енергоресурси дорожчають і виснажуються, так що доводиться економити, та й вартість стін з одного тільки цегли достатня висока.

Що ж рекомендують будівельники та проектувальники? Давайте розглянемо два найбільш популярних варіанту, з чого роблять стіни будинку з цегли.

1. Лицьова цегла і полегшений блок.
В якості полегшеного блоку застосовується пінобетон, керамзитобетон, газобетон, шлакобетон та інші місцеві матеріали. Найбільшого поширення зараз має пінобетон, він порівняно дешевий, міцний (різні марки), присутній практично на всіх ринках, багато фірм виготовляють дуже якісний блок, і при хорошій укладанні не вимагає штукатурки, а тільки шпаклівки.

Основним недоліком пінобетону є його гігроскопічність. Це особливо неприємно, якщо будинок використовується не цілий рік, або можливі збої в опаленні. Тоді при промерзанні і відтаванні пінобетон схильний до руйнування. Керамзитобетон не володіє такими властивостями, але він менш зручний у кладці, у нього не гладкі поверхні, він рідше присутній у продажу.

Що потрібно знати забудовнику, якщо він вибрав цей варіант стін? Можливо, знадобиться додаткове утеплення стін. А тепер хочу сказати кілька слів про облицювальної цегли. На що варто звернути увагу при його виборі. Розкид цін досягає 150%, тому слід бути дуже уважним, перш ніж зробити вибір.

Морозостійкість - дуже важливий показник, вимірюється в циклах, тобто скільки разів він здатний замерзати і розморожувати, зберігаючи свої технічні характеристики і декоративні властивості. Справа в тому, що існує облицювальна цегла для внутрішніх робіт, він почне руйнуватися вже після першої зими. Коштує він дешевше, ніж цегла для зовнішніх робіт.

Друге важлива властивість - це здатність цегли до освіти і утримуванню на своїй поверхні сольових відкладень (висолів). Не всі цеглини однаково поводяться в цій неприємній ситуації. Вам напевно доводилося бачити вдома, особливо нові, покриті сольовий плівкою, і це в переважній більшості випадків не зимова кладка, як запевняють деякі фахівці.

Це властивості цегли видавлювати солі на поверхню. Звичайно, з роками 10-12 років це йде, але жити в будинку з такими стінами не дуже приємно. Існують спеціальні розчини для видалення висолів, є навіть фірми, які займаються цим, але це досить дорого, дуже трудомістким, і не завжди остаточно, іноді доводиться повторювати процедури. Тому краще подивитися будинку у сусідів чи знайомих і дізнатися - який цегла вони застосовували. Світлий цегла («апельсин, персик, соломка») менше схильні до цього ефекту, але у них іноді з'являються потемніння.


2. Полегшена цегельна кладка.
В даний час у нас є різні сучасні утеплювачі, які з великим успіхом застосовуються при зведенні стін - різного роду пінопласт, пінополіуретан, Мінпліта, мінвата та ін. Вибір величезний і необхідно тільки правильно підібрати потрібний утеплювач для конкретного випадку.

Зовнішня кладка з облицювальної цегли, внутрішня з звичайного (рядового) цегли, а всередині шар утеплювача з повітряним зазором чи без. На відміну від попереднього варіанту, такий будинок більш довговічний. Крім того, можна застосувати будь шар і тип утеплювача. Не дивлячись на те, що це найдешевший утеплювач, він має досить гарні характеристики по теплопровідності і з успіхом може замінити досить товсту кладку з цегли.

Але не все так просто, як здається. Вся справа в тому, що зовнішній шар декоративної цегляної кладки необхідно прив'язувати до основної стіни, інакше конструкція будови буде нетривкою, як ви розумієте. Внутрішня частина стіни несе основну конструкційну навантаження. На ній лежать плити, перекриття. Вона і є основною стіною будинку. А зовнішня стіна служить підставою для оздоблювального шару і несе сама себе. Також вона може бути і сама оздоблювальним шаром - коли застосовується обробний облицювальна цегла.

І природно, ця стіна потребує перев'язці з основною допомогою цегли. Виходить у підсумку, що стіна утеплюється пінопластом не суцільним шаром, а зі вставками перев'язувального цегли, що різко знижує ефективність теплоізоляції. Адже перев'язувальний цегла є містком холоду.

І другий недолік пінопласту - це його недовговічність. Термін його життя - кілька десятків років стверджують противники цього матеріалу. З часом сполучні речовини випаруються і він просто осиплеться крихтою вниз. Самі розумієте, що утеплення будинку при цьому зійде нанівець. Як кажуть, покаже час.

Але в даний момент він має велике поширення при утепленні фасадів будинків в силу своєї дешевизни і хороших теплоізоляційних характеристик. Я б порадив при такому методі утеплення замість пінопласту використовувати пінополістирол, який більш довговічний, з більшою щільністю і більш ефективний за своїми утеплюючим властивостям.

Можна використовувати в якості альтернативи базальтову мінеральну вату - родичку цегли. І на мій погляд, краще застосовувати матеріали зі порівнянними характеристиками і зробленими з аналогічних матеріалів.

Слід попередити, що застосування пінопласту (пінополістиролу) загрожує застосуванням дрібної сітки по контуру і на висоту 30-50 см від можливого застосування гризунів. Миші з задоволенням живуть в такого роду утеплювачі, тому слід заздалегідь подбати про це.

Ці варіанти стіни будинку з цегли мають найбільше поширення при сучасному будівництві і зарекомендували себе з позитивного боку.

Похожие статьи:

  1. Вибір проекту будинку, підготовка до будівництва
  2. Будівництво будинків із цегли надійно і міцно
  3. Будівництво будинку з цегли. Всі плюси і мінуси
  4. На чому варто заощадити при будівництві