Вибираємо взуття для дитини: 7 рад ортопеда

Апрель 29, 2015 – 21:51

В нашем магазине представлен широкий выбор детской обуви, детская обувь оптом одесса по самым лучшим ценам.

1. Купуйте взуття в присутності дитини Кожна дитина індивідуальна, тому навіть якщо ви знаєте точний розмір ніжки свого малюка, краще все ж приміряти взуття до покупки: той чи інший фасон може просто «не сісти» по нозі.
2. Підбирайте взуття за розміром Щоб з'ясувати впору дитині вподобана взуття можна скористатися спеціальним ступнемір або витягнути з взуття устілку і щільно прикласти до дитячої стопі. Довжина взуття повинна бути на 1-1,5 см довше стопи дитини: в жарку погоду знадобиться «запас», щоб взуття не жала ногу в разі набряку; в холодну погоду важливо, щоб усередині взуття залишався простір для теплого повітря. Якщо одна стопа трохи довше іншої (що буває часто), то взуття потрібно купувати виходячи з розміру довшою стопи. Дитяча ніжка швидко росте, але «запасу» в 1-1,5 см достатньо. Припустимо купити взуття на один розмір більше, ніж необхідно. Взуття, обрана «на виріст», може зіпсувати ходу дитині або привести до ортопедичних порушень. Щоб не помилитися з розміром, корисно врахувати особливості фізіології: купуйте дитини взуття в другій половині дня (коли нога вже злегка набрякає), а приміряти взуття краще стоячи (стопа подовжується на 3-5 мм).

3. Взуття має бути зручним Якісна дитяче взуття виготовляється з натуральної шкіри або щільного текстилю. Переконайтеся, що всередині немає складочок і швів, які будуть натирати дитячу ніжку. Підошва взуття повинна бути помірно жорсткою, але добре гнутися. У сандаликах або черевичках з гнеться підошвою дитячі ніжки будуть швидко втомлюватися. Бічні поверхні повинні бути міцними, але гнучкими, щоб захищати дитину від пошкоджень стопи, але не заважати ходити і бігати. Взуття фіксується на нозі за допомогою липучок, застібок або шнурків. Оптимальний варіант для малюків - липучки, так як їх простіше всього застібати.
4. Взуття має враховувати особливості дитячої ніжки Хода малюка, який тільки вчиться ходити, ще невпевнена, тому заради безпеки і щоб уникнути травм, дитяче взуття повинна міцно утримати стопу і гомілковостопний суглоб. Задник взуття повинен бути жорстким і високим - вище або хоча б на рівні щиколотки. Обов'язкова наявність невеликого каблучка - висотою від 5 до 10 мм. Відкриті шльопанці або босоніжки допустимі, на думку ортопедів, лише з 8 років, - і тільки у випадку, якщо у дитини немає ортопедичних патологій. До цього віку бажано, щоб пальці були закриті - в тому числі щоб уникнути травм, так як діти часто спотикаються.
5. Взуття має бути практичною Переконайтеся, що на підошві взуття є нерівності - вони убезпечать дитину від ковзання і падінь. Необхідно, щоб устілка вбирала вологу, так як дитячі ніжки активно пітніють при ходьбі. Потримайте вподобаний черевичок в руках - чи не занадто він важкий? Якщо так, то купивши його, ви створите труднощі, насамперед собі: дитина буде швидко втомлюватися і часто проситися на руки.
6. Взуття має бути новою Якісна дитяче взуття коштує недешево, тому багато дітей отримують її «у спадщину» - від старших братів і друзів. Ортопеди висловлюються проти цієї практики: чужа взуття зберігає форму стопи колишнього господаря, отже, може не підійти вашій дитині; до того ж розношена взуття погано фіксує стопу.
7. Взуття має відповідати ситуації Багато батьків прагнуть купити своїй дитині взуття з супінатором. Але ортопеди нагадують, що супінатор - це ортопедичне виріб, який потрібно для підтримки поздовжніх і поперечних склепінь стопи і застосовується при плоскостопості, переломах кісток гомілки або стопи і для профілактики плоскостопості у дітей старше 6 років. До досягнення цього віку небажано регулярно носити взуття з супінатором без відповідних рекомендацій ортопеда. Досить того, щоб устілка повторювала анатомічну форму стопи, а сама стопа була надійно закріплена. Якщо дитині потрібна ортопедичне взуття, купувати її потрібно в спеціалізованих магазинах і з урахуванням докладних рекомендацію спостерігає дитину ортопеда.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо плетені меблі для веранди
  2. Вибираємо холодильник для будинку
  3. Вибираємо стрічку для крапельного поливу