Вибираємо взуття для дитини: 7 рад ортопеда

Апрель 29, 2015 – 21:51

В нашем магазине представлен широкий выбор детской обуви, детская обувь оптом одесса по самым лучшим ценам.

1. Купуйте взуття в присутності дитини Кожна дитина індивідуальна, тому навіть якщо ви знаєте точний розмір ніжки свого малюка, краще все ж приміряти взуття до покупки: той чи інший фасон може просто «не сісти» по нозі.
2. Підбирайте взуття за розміром Щоб з'ясувати впору дитині вподобана взуття можна скористатися спеціальним ступнемір або витягнути з взуття устілку і щільно прикласти до дитячої стопі. Довжина взуття повинна бути на 1-1,5 см довше стопи дитини: в жарку погоду знадобиться «запас», щоб взуття не жала ногу в разі набряку; в холодну погоду важливо, щоб усередині взуття залишався простір для теплого повітря. Якщо одна стопа трохи довше іншої (що буває часто), то взуття потрібно купувати виходячи з розміру довшою стопи. Дитяча ніжка швидко росте, але «запасу» в 1-1,5 см достатньо. Припустимо купити взуття на один розмір більше, ніж необхідно. Взуття, обрана «на виріст», може зіпсувати ходу дитині або привести до ортопедичних порушень. Щоб не помилитися з розміром, корисно врахувати особливості фізіології: купуйте дитини взуття в другій половині дня (коли нога вже злегка набрякає), а приміряти взуття краще стоячи (стопа подовжується на 3-5 мм).

3. Взуття має бути зручним Якісна дитяче взуття виготовляється з натуральної шкіри або щільного текстилю. Переконайтеся, що всередині немає складочок і швів, які будуть натирати дитячу ніжку. Підошва взуття повинна бути помірно жорсткою, але добре гнутися. У сандаликах або черевичках з гнеться підошвою дитячі ніжки будуть швидко втомлюватися. Бічні поверхні повинні бути міцними, але гнучкими, щоб захищати дитину від пошкоджень стопи, але не заважати ходити і бігати. Взуття фіксується на нозі за допомогою липучок, застібок або шнурків. Оптимальний варіант для малюків - липучки, так як їх простіше всього застібати.
4. Взуття має враховувати особливості дитячої ніжки Хода малюка, який тільки вчиться ходити, ще невпевнена, тому заради безпеки і щоб уникнути травм, дитяче взуття повинна міцно утримати стопу і гомілковостопний суглоб. Задник взуття повинен бути жорстким і високим - вище або хоча б на рівні щиколотки. Обов'язкова наявність невеликого каблучка - висотою від 5 до 10 мм. Відкриті шльопанці або босоніжки допустимі, на думку ортопедів, лише з 8 років, - і тільки у випадку, якщо у дитини немає ортопедичних патологій. До цього віку бажано, щоб пальці були закриті - в тому числі щоб уникнути травм, так як діти часто спотикаються.
5. Взуття має бути практичною Переконайтеся, що на підошві взуття є нерівності - вони убезпечать дитину від ковзання і падінь. Необхідно, щоб устілка вбирала вологу, так як дитячі ніжки активно пітніють при ходьбі. Потримайте вподобаний черевичок в руках - чи не занадто він важкий? Якщо так, то купивши його, ви створите труднощі, насамперед собі: дитина буде швидко втомлюватися і часто проситися на руки.
6. Взуття має бути новою Якісна дитяче взуття коштує недешево, тому багато дітей отримують її «у спадщину» - від старших братів і друзів. Ортопеди висловлюються проти цієї практики: чужа взуття зберігає форму стопи колишнього господаря, отже, може не підійти вашій дитині; до того ж розношена взуття погано фіксує стопу.
7. Взуття має відповідати ситуації Багато батьків прагнуть купити своїй дитині взуття з супінатором. Але ортопеди нагадують, що супінатор - це ортопедичне виріб, який потрібно для підтримки поздовжніх і поперечних склепінь стопи і застосовується при плоскостопості, переломах кісток гомілки або стопи і для профілактики плоскостопості у дітей старше 6 років. До досягнення цього віку небажано регулярно носити взуття з супінатором без відповідних рекомендацій ортопеда. Досить того, щоб устілка повторювала анатомічну форму стопи, а сама стопа була надійно закріплена. Якщо дитині потрібна ортопедичне взуття, купувати її потрібно в спеціалізованих магазинах і з урахуванням докладних рекомендацію спостерігає дитину ортопеда.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо плетені меблі для веранди
  2. Вибираємо технологію будівництва будинку
  3. Вибираємо кращі міжкімнатні двері для дому
  4. Вибираємо холодильник для будинку
  5. Вибираємо рефрижераторний контейнер
  6. Вибираємо кращі міжкімнатні двері для дому