Вибираючи матеріал для стін, шукаємо найекономічніший

Декабрь 18, 2015 – 19:00

Пропозицій на ринку стінових матеріалів величезне. З розвитком наукових вишукувань і появою нових технологій їх кількість постійно збільшується. А у приватного забудовника є важлива перевага, оскільки він сам вибирає, з чого зводити стіни нового будинку. Це важливий чинник, оскільки від цього залежить і вартість будівництва, і подальша експлуатація будівлі. З цієї точки зору можна розглянути кілька основних видів стінових матеріалів.

Вы можете купить недвижимость в ирпене быстро и надежно.

Дерево. Традиції та інновації.
Деревина - найдавніший будівельний матеріал. Це невід'ємна частина будівельної культури та історії багатьох народів. Тільки на безлісих просторах привізні колоди і дошки щодо дороги. В інших районах застосування дерева в будівлях традиційно вважається економічним. Чи так це? Сьогодні способи застосування дерева для зведення стін різноманітні. Поряд з традиційними будинками з колод і бруса зводяться споруди з клеєного бруса, з бруса з утеплюючими прошарками. Дерево - важлива частина численних каркасних технологій будівництва. Підвищення вимог до енергетичної ефективності сучасного житла призводить до появи складних композиційних матеріалів на основі деревини. Звичайно, в лісовому краю важко знайти більш дешевий спосіб будівництва, ніж рубані будинки. Але промислова експансія людини розширюється. Все менше залишається придатного для зведення стін лісу, все менше умільців, здатних якісно підготувати і використовувати будівельний ліс. Найчастіше для споруди екологічно чистого житла з «дихаючими» стінами з масиву сосни, кедра або модрини матеріал доводиться везти здалеку, витрачаючи додаткові кошти. Крім того, колоду або брус мало відповідають підвищеним вимогам до теплоізоляції стін. Такі стіни доводиться додатково утеплювати або збільшувати перетин стіни, що ні здешевлює будівлю. Є ще одне фінансове обставина. Рубані будинки дорогі в експлуатації. Дерево в будь-якому вигляді капризно відноситься до змін температури і вологості навколишнього повітря. Так само воно веде себе і в стіні будинку, вимагаючи постійного контролю стану споруди і частого ремонту.
Стіни з клеєних, а тим більше з композитних матеріалів складно назвати дешевими. Їх економічність полягає тільки в швидкості зведення і довговічності споруди. Якісний домокомплект з клеєного бруса, вироблений на сучасному виробництві, коштує дуже серйозних грошей. А дешеві варіанти зажадають подальших вкладень в ході будівництва та експлуатації. Більш розумно використовувати дерево в якості основи для каркасного будинку. І в канадській (каркасно-рамкової) технології, і в німецькій (панельно-каркасної) використання деревини виправдано, в тому числі і економічно.


Цегла та стінові блоки.
Кам'яні будинки завжди ставилися до особливої цінової категорії. Основною складовою вартості цегляних стін є їх трудомісткість. Хороший муляр, особливо фахівець з цегляної облицюванні, завжди був на вагу золота. Занадто багато капітальних прикладів неякісної кладки радянського часу можна побачити навколо. Зате важко зустріти стіну, що цілком складається з повнотілої керамічної або силікатної цегли. Щоб відповідати сучасним вимогам по теплозахисту, така стіна повинна бути товщиною більше метра. Значить, застосовуються складні багатошарові конструкції з утеплювачами різного складу, де цегла має конструктивні і облицювальні функції. З іншого боку, виникає необхідність використовувати многощелевой, багатопустотний цегла. А вартість його збільшується в рази.

Більш економічним рішенням є застосування укрупнених стінових блоків з пористого бетону і газосилікату. Теплоізоляційні властивості пінобетонів дозволяють досягати необхідного температурного комфорту в будинку без додаткових заходів з утеплення зовнішніх стін. Точна і незмінна геометрія блоків дозволяє економити на швах. Найчастіше досить тонкого шару спеціального клею, що наноситься гребінкою. Один блок легко піднімається каменярем і замінює за обсягом цілу стопку цегл. Хоча стіна з них вимагає витрат на облицювання фасаду, низька трудомісткість і розумна вартість виробів робить такі стіни прийнятними за ціною для багатьох.

Монолітне житлове будівництво.
Стіни із залізобетону, відлиті в незнімної опалубки з пінополістиролу або за допомогою рознімної опалубки типу ТІСЕ, стають все більш звичними. Висока технологічність будівельного процесу - основне достоїнство такого методу зведення будинків. Це означає помірні трудові та часові витрати. А якщо вдасться знизити ціну на комплектуючі, такі будинки будуть одними з найдешевших будівель для приватного забудовника. Загальна вартість будови складається з багатьох чинників. Один з основних - хто, як швидко і професійно зводить стіни будинку. Але правильний вибір стінових матеріалів дозволяє зробити комфортне житло більш доступним.

Похожие статьи:

  1. Выбираем краску для внутренних поверхности
  2. Вибираємо акумулятор для свого автомобіля
  3. Вибираємо меблі в вітальню: основні рекомендації