Етапи будівництва

Октябрь 31, 2014 – 18:21

Вибираючи основний матеріал для зведення котеджу, майбутній домовласник одночасно приймає відразу кілька ключових для процесу будівництва рішень. Від вибору матеріалу стін багато в чому будуть залежати тип фундаменту, прокладка комунікацій, особливості теплоізоляції і зовнішньої обробки, а також час, який знадобиться для усадки будинку та проведення оздоблювальних робіт.

Наша компания «Искер-Днепр» предлагает Вашему внимаю широкий ассортимент счетчики для газа, купить бытовые счетчики газа у нас очень легко, по доступным ценам. Наши специалисты помогут Вам сделать правильный выбор и проконсультируют.

Штучний матеріал - цегла

Цегла - один з улюблених приватними домовласниками будівельних матеріалів: натуральний, перевірений століттями і в той же час не чужий технічним новаціям.

Види і типорозміри

Якщо ви вже цікавилися сучасними типами цегли, то знаєте, що сьогодні в будівництві переважно використовуються різні види саману - більш легкого і «теплого», ніж традиційний повнотіла. Частка «повітря» в обсязі саману становить 15-50% - чим більше в цеглі повітряних порожнин, тим він «тепліше». У нашій країні саман випускається в різних розмірах: одинарний і кілька видів великоформатного.

Одинарний цегла традиційного розміру 250х120х65 мм виглядає дорого і солідно, проте не є найефективнішим. Забудовники, які підходять до робіт раціонально, вибирають, як правило, полуторний (висотою 88 мм) або подвійний (138 мм) цегла, робота з якими йде швидше. В приватних будинках частіше використовується полуторний цегла.

Проекти цегляних будинків - навантаження на фундамент

Той чи інший матеріал стін припускає певне навантаження на фундамент будинку, а значить, висуває свої вимоги до його характеристикам. Цегляний будинок - найважчий. Хоча заміна повнотілої цегли на пустотілий дозволяє досить помітно знизити навантаження на фундамент, котеджі з інших матеріалів все одно легше.

Вимогам цегляного будинку по навантаженнях задовольняють такі типи фундаменту, як стрічковий із залізобетону, стрічковий з повнотілої цегли високої міцності, стовпчастий залізобетонний, стовпчастий кам'яний, стовпчастий цегельний (для будинків не вище двох поверхів).

Матеріал стін - лише один з параметрів, за якими обирається тип фундаменту. Не менше значення мають характеристики грунту. Зокрема, складний грунт може зажадати таких відносно дорогих і трудомістких видів фундаменту, як плитний або пальовий.

Утеплення в цегляних будинку необхідно

Традиційний повнотіла цегла, безумовно, є матеріалом, що вимагає додаткової теплоізоляції. У випадку з саману відповідь на питання про необхідність утеплення не так очевидний і вирішується в індивідуальному порядку. Існують види цегли, де відсоток порожнеч досить великий, щоб дати дому потрібну теплосопротівляемость без використання ізоляційних матеріалів. Однак потрібно розуміти, що чим саман «тепліше» і легше, тим він менш міцний. Тому для кожного конкретного проекту необхідно окремо розраховувати, чи можливо в ньому застосування «теплого» цегли з великою часткою пустот без додаткового утеплення або краще зупинитися на більш міцному цеглі з меншою кількістю пустот і використовувати ізоляційний матеріал. Цегляну стіну, як правило, утеплюють зовні, використовуючи найбільш поширені на ринку ізоляційні матеріали - мінеральну та скловату, пінополістирол. Потім стіни штукатурять або обробляють облицювальною цеглою, сайдингом, блокхаусом. Всі ці матеріали сприяють збереженню початкових якостей утеплювача. Головним ворогом ізоляційного матеріалу є волога, яка може конденсуватися в ньому через різницю температур всередині і зовні будинку. Тому обробка не повинна перешкоджати виділенню пари назовні.

Будинки з цегли - комунікації і обробка

Прокладка інженерних комунікацій в цегляному котеджі не представляє великої складності. Цегла, будучи негорючих і довговічним матеріалом, забезпечує безпечну експлуатацію інженерних систем.

Оскільки цегляні стіни схильні до усадки на 1-2%, після завершення кладки стін до початку їх обробки повинен пройти рік. У тому, що стосується внутрішньої обробки, цегляний будинок надає практично повну свободу. Базова умова - обробка не повинна провокувати конденсацію вологи в конструкціях стіни. З цієї точки зору в якості матеріалу чорнової обробки добре підходить штукатурка, нанесена «мокрим» способом поверх багатошарової грунтовки і шпаклівки. Подібна обробка поверхні збереже стіни від псування набагато краще, ніж плити гіпсокартону. Підготовлені оштукатурені стіни можна обклеювати шпалерами або фарбувати сучасними «дихаючими" (не олійними) фарбами.

Похожие статьи:

  1. Паркетна дошка
  2. Проекты бань из кб
  3. Генератор на дачу
  4. Роторні дробарки