Внутрішній басейн. Встановлення басейну в приватному будинку

Март 27, 2016 – 10:50

Можливість цілий рік насолоджуватися рукотворним водоймою у власному будинку бажана для багатьох. І все частіше і частіше невід'ємним атрибутом приватних будинків стають внутрішні басейни, тобто споруджені безпосередньо всередині будівлі. Однак нерідко після завершення монтажних робіт і введення об'єкта в експлуатацію з'ясовується, що в приміщенні дуже волого і задушливо, а на стінах і вікнах накопичується конденсат. Щоб цього уникнути, слід комплексно підходити до розробки проекту.

Выбрать и заказать полипропиленовый бассейн Вы сможете на нашем сайте по очень выгодной цене.
Встановлювані в приміщенні басейни називають критими, закритими або внутрішніми. Конструктивно, варіантами виконання, використовуваними матеріалами і комплектацією, пристрій басейну в будинку майже нічим не відрізняється від своїх аналогів, що встановлюються під відкритим небом. Чаші басейнів також виготовляють або на об'єкті, або в заводських умовах, після чого їх доставляють на місце монтажу. У першому випадку їх роблять бетонними за класичною (монолітні) або швидке за технології (збірні залізобетонні конструкції), з листової сталі або поліпропілену з подальшим посиленням цементним стягуванням. У другому випадку застосовують поліпропілен, полівуплен (листовий поліпропілен) або скловолокно.

Головна відмінність закритих гідротехнічних споруд полягає в наступних нюансах. Для їх нормального функціонування і підтримання оптимальних кліматичних умов слід передбачити цілий комплекс інженерно-технічних комунікацій. Останні включають системи опалення, гарячого та холодного водопостачання, вентиляції (при необхідності, осушення), каналізації і електропостачання. Це значно збільшує навантаження на інженерні мережі будинку і, отже, вимагає встановлення більш потужного устаткування. Тому до вирішення питання про спорудження басейну в приватному будинку краще приступати ще на початковій стадії проектування самого будинку, так як в уже зведених будинках зробити це складніше.

І хоча зведення внутрішніх водних резервуарів пов'язане з істотними фінансовими витратами, у них є ряд переваг, які виправдовують вкладені кошти. Це низьке споживання енергії на обігрів води, відсутність потреби в консервації на зиму і, що, напевно, найважливіше, можливість їх експлуатації протягом усього року.


Внутрішній басейн можна організувати практично в будь-якому приміщенні. Відповідно до розробленої проектною документацією чашу розміщують на цокольному поверсі будівлі, в підвалі, або ж в прибудові і навіть на верхніх поверхах і плоскому даху. Для цього передбачають фундамент і потужну периметральну обшивку, які зможуть витримувати розрахункові навантаження, зберігаючи міцність і цілісність конструкції протягом всього терміну експлуатації. Подібний захід обережності допомагає виключити протікання. Іноді для резервуара зводять окрему споруду, що є найоптимальнішим варіантом.

Зведення басейнів в приватних будинках є складний і трудомісткий процес, що вимагає системного підходу. І чим раніше ви про це задумаєтеся, тим технічно легше і економічніше в фінансовому плані буде реалізація наміченого задуму. Але не все так просто.

Перша складність, з якою стикається потенційний покупець - це вибір компанії, яка змогла б надати повний пакет послуг не тільки з проектування, гідроізоляції, внутрішнього оздоблення басейну, реконструкції водного резервуару і іншого супутнього обладнання, але і по проведенню допоміжних інженерно-технічних мереж, що забезпечують оптимальний мікроклімат в басейні. Як правило, такі фірми зустрічаються не часто. Виходу з такої ситуації мінімум два: пошук організації широкого профілю або паралельне співробітництво відразу з декількома компаніями, які виконують свою частину роботи, що, погодьтеся, не завжди зручно.

Коли питання з фірмою вирішене, приступають до розробки архітектурно-планувального рішення. На об'єкт виїжджають фахівці. Вони розраховують складність і обсяг майбутніх робіт, роблять геодезичну розвідку, визначаючи властивості грунту і рівень грунтових вод, а також динаміку його коливання протягом усього року. На підставі отриманих результатів стає відомо, наскільки придатна відведена територія для пристрою поглибленої в землі конструкції, де її розташувати і якого типу чаші краще віддати перевагу.

Якщо приміщення для басейну вже зведено, складають обмірний креслення і готують кілька максимально різнобічних варіантів планування приміщення, розмірів і форми чаші, визначаються зі схемою рециркуляції води (застосування скімерів чи переливні жолобів), вибирають фільтраційним устаткуванням, контрольну автоматику.

Паралельно розробляють проект вентиляції і осушення басейну з урахуванням будівельного плану споруди, площі дзеркала води, розмірів приміщення, схеми прокладки комунікацій, визначають необхідну потужність електротехнічного устаткування, параметри опалювального агрегату, температуру теплоносія, передбачають технічну камеру. Після затвердження проекту замовником приступають до інсталяційних робіт.

Похожие статьи:

  1. Внутрішнє оздоблення балкона - вагонка
  2. Оздоблення та утеплення стін цегляного будинку
  3. Проектування вентиляції в приватному будинку
  4. Розводка труб водопостачання з поліпропілену в приватному будинку