Етапи будівництва

Ноябрь 4, 2014 – 14:05

З якого матеріалу будувати будинок? - Досить частий питання, яке виникає практично у кожної людини, що збирається обзавестися заміським будинком або котеджем. Розглянемо найбільш поширені матеріали - це цегла, оциліндрованої колоди і профільований брус. Але перед тим, як вирішити з якого матеріалу будувати будинок, потрібно відзначити ті якості, якими він повинен володіти. Основними параметрами, безумовно, повинні бути: тепло, довговічність, екологічність і, звичайно, не малозначущий питання вартості. Тепер про все по порядку ...

На сайте салона сантехники «La creazione» есть широкий ассортимент продукции самых известных компаний http://creazione.com.ua/ , мы гарантируем качественную и уникальную продукцию на любой вкус и бюджет. Наши специалисты  проконсультируют Вас и помогут Вам с выбором.

Профільований брус, цегла або оциліндрованої колоди?

Але перш, ніж Ви будете робити які-небудь висновки щодо того чи іншого будівельного матеріалу, пам'ятайте, що дана стаття не націлена на дискредитацію якого-небудь матеріалу, і не робить рекламу або антирекламу для іншого. Це ті висновки, які сформульовані на підставі спостережень, зроблених експертами в області заміського будівництва та людьми, що мають у власності будинки / котеджі / дачі, побудовані з тих матеріалів, які будуть зараз розглядатися.

Цегла.

профільований брус і оциліндрованої бревно- Цегла позиціонується як міцний, пожаростойкий будівельний матеріал. Хоча, з приводу міцності і довговічності споруд з цегли у багатьох склалося оманливе уявлення. І, ось чому ... Стіни з цегли дуже добре вбирають вологу, особливо восени, а взимку промерзають, що призводить до швидкого розпушенню і, як наслідок, до подальшого руйнування: років через 30 їм буде потрібно повна або часткова реставрація (прошу зазначити, що ця проблема стосується будинків при сезонної експлуатації! Тобто влітку живете - восени немає, або навпаки). Загалом, будинки з цегли призначені для цілорічного проживання. Що стосується теплоізоляційних властивостей, то такий будинок потрібно періодично гарненько протоплювати, а для підтримки комфортної для проживання людини температури необхідно, щоб товщина стін була близько 80 см ..! І це тільки цегляна кладка, а плюс до цього додайте ще сантиметрів 30-40 для необхідної, у випадку з цеглою, внутрішньої обробки і, звичайно ж, утеплювального шару. Громіздке спорудження виходить, чи не так ?! Звичайно, якщо ви збираєтеся будувати замок, то стіни таких обсягів - це те, що треба. Ну а касаемо звичайних середньостатистичних будинків і котеджів, то така товщина стін неприйнятна, т.к. віднімає приблизно 1/6 від проектної житлової площі будинку. (Для інформації - дерев'яні стіни володіють тими ж самими теплоізоляційними властивостями при товщині всього в 15 см ..! І не вимагають обов'язкової внутрішньої обробки).

Профільований брус або оциліндрованої колоди?

профільований брус-Тепер трохи про дерево. Спочатку відзначимо одне незаперечне достоїнство дерева перед іншими будівельними матеріалами, яка не піддається жодній критиці, - це те, що воно є екологічно чистим природним матеріалом. Що стосується надійності і довговічності дерев'яних будинків, то в більшості своїй побоювання пов'язані з їх вогнестійкістю. Але не будемо забувати, що ми з вами живемо в 21-му столітті! Зараз величезна безліч різних способів і методів захисту будинку з бруса або колоди від вогню та інших можливих проблем. Чи не малозначущий факт на користь довговічності і той, що стіни з бруса або колоди можуть витримати необмежену кількість сезонних циклів заморозки - розморожування, на відміну від цегли, тому термін експлуатації дерев'яного будинку може перевищувати 100 років! Відразу відзначимо, що оциліндрованої колоди і профільований брус матимуть ідентичні характеристики для будівлі будинку. Це стосується як достоїнств, так і недоліків. Хоча, є одна явна перевага бруса перед колодою - це процес усадки, після якого можна робити чистову обробку зрубу з профільованого бруса. Наявність профілю дозволяє рівномірну, щільну усадку бруса, що в свою чергу, говорить про повну відсутність щілин між вінцями, тобто згодом, - це гарантія захисту будинку від протягів і вогкості. У оциліндрованих колод з цим можуть виникнути проблеми. Тому, стіни з колод будинку після процесу усадки необхідно буде проконопатити. Ще один момент пов'язаний з тим, що вартість будинків з колоди буде вище, ніж будинків з бруса, з причини більшого обсягу будівельного матеріалу, тобто колоди, який буде потрібно для реалізації такого ж проекту будинку з профільованого бруса. Так ось ... Будинок, побудований з дерева, володітиме більш високими теплоізоляційними властивостями, ніж камінь або цегла. Щоб прогріти такий будинок, наприклад в зимовий час, достатньо кількох годин. (для порівняння, цегляному будинку буде потрібно, як мінімум, раз в 5 більше часу на це). Якщо говорити про мікроклімат всередині будинку, то через природних процесів повітрообміну у внутрішній структурі дерева - вологість буде оптимальною, а повітря в кімнатах завжди свіжим. Взимку в будинку буде тепло, а влітку прохолодно, що важливо з огляду кліматичних особливостей нашої країни.

У бруса, колоди і цегли є один великий загальний плюс: всі ці матеріали мають естетичний зовнішній вигляд і, як правило, не вимагають додаткової декоративної обробки зовнішніх стін будинку. Однак, нагадаємо, що внутрішня обробка з утеплювальним шаром, особливо цегляних стін, просто необхідна!

Похожие статьи:

  1. Що потрібно, щоб побудувати будинок
  2. З чого почати будувати будинок
  3. Вхідні двері з дерева в будинок
  4. Як дешево побудувати будинок